Microsoft'un müşterilerine sunduğu iş çözümleri nelerdir? (1 Cevap)

Microsoft'un iş çözümleri olan kurumsal kaynak planlama ve müşteri ilişkileri yönetimi dediğimiz şeydeki amaç temel olarak, müşterinin iş süreçlerindeki verimliliğini artırmak. Bunlar içinde; finans departmanının kullandığı yazılımlar, insan kaynaklarının insan performans yönetimi, bir perakendecinin mağaza operasyonları, depo yönetimi, bir üretici ise üretim faaliyetlerinin yönetilmesine kadar bütün işletme içerisindeki süreçlerin üstünde yürüdüğü bir yazılımı müşterilerimize sunuyoruz. Keza müşteri tarafında da bir firmanın, bir organizasyonun veya bir kamu kuruluşunun müşteri ilişkilerinin yönetilmesi, buralarda şikayet taleplerinin alınması, arka planda bunların iş akışları ile çözülmesi gibi süreçlerin yönetildiği çözümler olarak adlandırabiliriz bunları.

Penti'de İş Çözümleri Departmanı ne iş yapar? (1 Cevap)

İş Çözümleri Departmanı, Bilgi Sistemleri Departmanı’nın alt kırılımıdır. İnsanla teknolojiyi bir araya getirip en uygun ve doğru çözümleri kullanıcılarımıza sunabilmek hedeflerimiz arasındadır. Biz İş Çözümleri’ni ayrı bir departman olarak düşünmüyoruz. İlgili departmanların yanında bulunan ve bu departmanlar için en iyi ve hızlı çözümü oluşturacak araçlar sunan bir departman olarak düşünüyoruz.

İş Çözümleri alanında hangi bölüm mezunları çalışabilir? (1 Cevap)

Aslında bir kısıtlama yok. Ben açıköğretim mezunuyum, açıköğretim mezunu olarak bu görevi sürdürebiliyorum. Burada bölümden ziyade, insanların bu işi ne kadar yapmak isteyip istememesi önemli. Bu nedenle bir bölüm söylemek çok da doğru değil, bence bunu istemek önemli.

İş Çözümleri alanında çalışmak için nasıl özellikler gerekir? (1 Cevap)

Analitik, hızlı ve pratik düşünen, doğru zamanda doğru müdahaleyi yapabilen, sakin kalabilen, sorunlarda ve panik ortamında ortamı yumuşatabilen, sosyal, interaktif, farklı departmanlarla uyum içerisinde çalışabilen, çalışkan olan kişiler arıyoruz.

Penti İş Çözümleri Ekibi olarak nasıl adaylar arıyorsunuz? (1 Cevap)

Çalışkan, yoğun ve stresli durumlarda sakin kalabilen, panik ortamı oluştuğunda ortamı yumuşatabilen, çözüm üretebilen, sosyal çevresiyle ilişkileri iyi ve iletişim beceriler olan, çalışmayı gerçekten seven adaylar arıyoruz. Genellikle tecrübeli adayları tercih ediyoruz fakat yeni mezun arkadaşlarımızla çalışmak da bizi heyecanlandırıyor.

Penti İş Çözümleri Departmanı'nın yapısını anlatır mısınız? (1 Cevap)

Bilgi Sistemleri Direktörlüğü’ne bağlı olarak çalışan üç farklı müdürlük var. Bu müdürlükler İş Çözümleri Müdürlüğü olarak ilerliyor ve her müdürlük farklı departmanlar ve iş kolları için birimlere destek oluyor.

Penti İş Çözümleri Departmanı olarak en çok karşılaştığınız sorunlar nelerdir? (1 Cevap)

Biz perakende sektöründe mağazacılık yaptığımız için daha çok mağazalardan gelen problemlerle karşılaşıyoruz. Bu zamana kadar en küçüğünden en büyüğüne kadar her türlü sorunla karşılaştık. Genellikle mesaimizi mağazalardan gelen şikayet ve sorunlar üzerine geçiriyoruz. Tabii ki sistemsel çapta herkesi etkileyecek problemler de oluyor ama zaten görevimiz, bu sorunları gidermek ve hatta bu sorunlar oluşmadan bunları önlemektir. Biz kolay ulaşılabilen bir departman olduğumuz için her türlü sorunla ilgili çağrı alabiliyoruz. Örnek vermek gerekirse; temizlik malzemeleri tedariği, yanmayan spotlar, çalışmayan klimalar gibi sorunlarla karşılaşıyoruz. Bu iyi bir şey çünkü insanlara doğru kalitede hizmet verdiğimizi gösteriyor.

İş Çözümleri Direktörü olarak Microsoft'ta görev ve sorumluluklarınız neler? (1 Cevap)

İş çözümleri, herkesin Microsoft’la ilgili bildiği ürünlerden biraz daha farklı. İş çözümleri dediğimiz şey, daha çok kurumsal şirketlerin işlerini gerçekleştirirkenki süreçlerde kendilerine destek olacak teknolojik çözümleri ifade ediyor. Microsoft'un burada da “Microsoft Dynamics” adını verdiğimiz bir ürün ailesi var. Burada da temel olarak kurumsal kaynak planlama çözümleri (ERP) ve diğer taraftan müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) dediğimiz çözümleri barındırıyor. Ben bu ürünleri ekibimle birlikte hem satışı, hem pazarlaması ve bunların müşterilere uygulanmasındaki bayilerimizin sorumluluğunu yürütüyorum. Dolayısıyla görevimi satış, pazarlama ve bir kanal yönetimi rolü olarak değerlendirebiliriz.

İş Çözümleri Direktörü olarak Microsoft'ta bir gününüz nasıl geçiyor? (1 Cevap)

Satış, pazarlama ve kanal yönetimini ekibimle birlikte icra ediyoruz. Dolayısıyla çok yoğun satış ağırlıklı bir faaliyet içerisindeyiz. Günümüzün çok büyük bir kısmı satış fırsatlarının takibi ve müşteri ile ilgili olan ilişkileri yönetimi ile geçiyor. Bununla birlikte pazarlama kampanyaları, web sitesinden tutun da farklı pazarlama kanallarındaki programların kampanyalarının yönetilmesi söz konusu. Bununla da birlikte bir kanal yönetimi var. Müşterilere çözümlerimizi bayi kanalından sunduğumuz için, bayilerle ilgili olan operasyonların yönetimi ekibimiz tarafından gerçekleştiriliyor. Ben de şahsen bir yönetici olarak bu görevleri yürüten arkadaşların bu faaliyetleri yürütülmesine destek olmaya çalışıyorum ve takibini yapıyorum. Raporları alıyorum. Verilmesi gereken stratejik veya taktiksel kararlar varsa, bunları almaya çalışıyorum. Temel olarak günümüz mail ortamında ilerliyor. Dolayısıyla Microsoft’ta çok fazla mail alışverişi söz konusu. Bol bol toplantı ve bunun dışında ağırlıklı olarak bilgisayar başında veya telefonda geçen yoğun bir mesai söz konusu.

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Şirket
Üniversite
Bölüm

Filtreyi Temizle