İş Çözümleri

İş Çözümleri

11 soruya 11 cevap verildi.

Cevaplar 11

Filtrele:Sırala:

Microsoft'un müşterilerine sunduğu iş çözümleri nelerdir? (1 Cevap)

Microsoft'un iş çözümleri olan kurumsal kaynak planlama ve müşteri ilişkileri yönetimi dediğimiz şeydeki amaç temel olarak, müşterinin iş süreçlerindeki verimliliğini artırmak. Bunlar içinde; finans departmanının kullandığı yazılımlar, insan kaynaklarının insan performans yönetimi, bir perakendecinin mağaza operasyonları, depo yönetimi, bir üretici ise üretim faaliyetlerinin yönetilmesine kadar bütün işletme içerisindeki süreçlerin üstünde yürüdüğü bir yazılımı müşterilerimize sunuyoruz. Keza müşteri tarafında da bir firmanın, bir organizasyonun veya bir kamu kuruluşunun müşteri ilişkilerinin yönetilmesi, buralarda şikayet taleplerinin alınması, arka planda bunların iş akışları ile çözülmesi gibi süreçlerin yönetildiği çözümler olarak adlandırabiliriz bunları.

Penti'de İş Çözümleri Departmanı ne iş yapar? (1 Cevap)

İş Çözümleri Departmanı, Bilgi Sistemleri Departmanı’nın alt kırılımıdır. İnsanla teknolojiyi bir araya getirip en uygun ve doğru çözümleri kullanıcılarımıza sunabilmek hedeflerimiz arasındadır. Biz İş Çözümleri’ni ayrı bir departman olarak düşünmüyoruz. İlgili departmanların yanında bulunan ve bu departmanlar için en iyi ve hızlı çözümü oluşturacak araçlar sunan bir departman olarak düşünüyoruz.

Penti İş Çözümleri Departmanı'nın yapısını anlatır mısınız? (1 Cevap)

Bilgi Sistemleri Direktörlüğü’ne bağlı olarak çalışan üç farklı müdürlük var. Bu müdürlükler İş Çözümleri Müdürlüğü olarak ilerliyor ve her müdürlük farklı departmanlar ve iş kolları için birimlere destek oluyor.

Penti İş Çözümleri Ekibi olarak nasıl adaylar arıyorsunuz? (1 Cevap)

Çalışkan, yoğun ve stresli durumlarda sakin kalabilen, panik ortamı oluştuğunda ortamı yumuşatabilen, çözüm üretebilen, sosyal çevresiyle ilişkileri iyi ve iletişim beceriler olan, çalışmayı gerçekten seven adaylar arıyoruz. Genellikle tecrübeli adayları tercih ediyoruz fakat yeni mezun arkadaşlarımızla çalışmak da bizi heyecanlandırıyor.

İş Çözümleri alanında hangi bölüm mezunları çalışabilir? (1 Cevap)

Aslında bir kısıtlama yok. Ben açıköğretim mezunuyum, açıköğretim mezunu olarak bu görevi sürdürebiliyorum. Burada bölümden ziyade, insanların bu işi ne kadar yapmak isteyip istememesi önemli. Bu nedenle bir bölüm söylemek çok da doğru değil, bence bunu istemek önemli.