İnsan Kaynakları İş Ortağı

2 soruya 5 cevap verildi.

Cevaplar 5

Yükleniyor...
508 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Inter Business Partner, yani İş Ortağı kavramı hayatımızda çok uzun yıllar var olan bir kavram değil. Ben bir İş Ortağı olarak iç müşterinin nabzını yokluyorum ve yönetilen süreçlerin nasıl gittiğine, neleri geliştirmemiz gerektiğine bakıyorum. İK’nın tüm fonksiyonlarına hakim olmamız gerektiği için Çalışan İlişkileri, Organizasyonel Gelişim, İşe Alım gibi tüm fonksiyonlardan ve tüm yeniliklerden haberdar olmamız gerekiyor çünkü koridorda yürürken bir anda durdurup soru sorabiliyorlar. Bu yüzden çalışanlara dokunmamız ve tüm aktivitelerde rol almamız gerekiyor.

Ben İK’yı birazcık orkestraya benzetiyorum çünkü çok yönlü bir pozisyon. Bir İş Ortağı olarak bir harmoni içinde ilerleyip ilerlemediğimize bakıyorum çünkü bazen İK tarafında çok güzel bir proje tasarlayabilirsiniz ama içeriye uyum sağlamayacaksa ya da iç müşteri onu kabul etmeyecekse hiçbir faydası olmuyor. Bu yüzden bu dengeyi çok iyi sağlamak gerekiyor. Özetlemek gerekirse; İş Ortağı çok yönlü bir pozisyon ve ben bu pozisyonda çok mutluyum.

256 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Güne “Günaydın!” ile başlıyoruz çünkü motive olmak her şeyin başında geliyor. Eğer motiveysek günümüz güzel geçiyor ve işimiz de verimli oluyoruz. İşimiz yoğun olan veya olmayan günlerimize göre şekilleniyor.

İşe geldiğimde günün takvimine göre toplantılara bakıyorum ve sonrasında acil gündemlere yoğunlaşıyorum. Ekip koordinasyonu çok önemli olduğu için hangi görevlerde yer alacağımızı, hangi projelere yöneleceğimizi, hangi verilere yoğunlaşacağımızı konuşuyoruz ve ardından herkes görevinde ilerlemeye başlıyor. Business Partner olarak herkes benimle sürekli iletişim halinde oluyor ve sorulara maruz kalabiliyorum. Bu yüzden her şeye hakim olmam ve güncel kalmam gerekiyor.

Bunun dışında bir projeye yönelmem gerekiyorsa ona yöneliyorum. Çıkacağımız yeni ilanlar için hangi görselleri kullanacağımızı, yabancı projelerimiz için hangi kaynakları bulacağımızı konuşuyoruz. Dolayısıyla her günüm farklı geçiyor ve her gün yeni bir macera oluyor. Elimden geldiğince her konuya hızlı bir şekilde dönüş sağlamaya çalışıyorum. Çok yoğun bir anda bile olsam eğer bir çalışanın bir sıkıntısı varsa mutlaka ona vakit ayırmaya çalışıyorum çünkü insanlara dokundukça o bağları sağlayabiliyoruz. Bu yüzden İnsan Kaynakları’nın insana dokunması gerektiğini düşünüyorum.