Cevaplar 5

Yükleniyor...

Eğer yazarak çalışmak gibi bir alışkanlığınız varsa bu bölümde çok zorlanabilirsiniz. Sadece en kilit noktaları not almalı; diğer kısımaları tekrar tekrar okuyarak pekiştirmelisiniz. 

Bir konuyu mantığını anlayarak öğrenmeye çalışmalısınız asla ezber yapmaya kalkışmamalısınız. Eğer mantığını anlamadan geçerseniz muhakeme yeteneğiniz gelişmez ve meslek hayatınızda bu eksiklik sizi çok zorlar.

136 görüntülenme

Zor değil ancak çok çalışmanızı gerektiren bir bölüm.Düzenli çalışmaya ve çok sayıda kaynak okumaya hazırlıklı olmanız gerekir.

748 görüntülenme

Zorluk seviyesini puanlamak gerekirse 10 üzerinden 9 :) Cok konu olması düzenli olarak çalışmayı gerektiriyor aksi halde sınav dönemine konular yetişmiyor bunun sonucunda büyük hayal kırıklıkları yaşanıyor. Düzenli ve disiplinli ders çalışabilmek zekanın önüne geçiyor diyebilirim. 

156 görüntülenme

Hukuk fakültesi, gerek dersler  gerek sınavlar olsun zor bir fakültedir. Okurken de mezun olduktan sonra da okumanın çalışmanın hiçbir zaman bitmeyeceği süreklilik gerektiren bir fakültedir. Sabahlayacağınız geceleri göze alarak gelmenizi tavsiye ederim :) 

169 görüntülenme

Üniversiteye göre değişiklik gösterdiğini düşünüyorum. Ben Marmara Üniversitesi mezunuyum, İstanbul Üniversitesi' nden de arkadaşlarım var. İnsanın öz güvenini düşürecek kadar zor gerçekten. Şöyle anlatayım, sonrasında yüksek lisans yapan arkadaşlarım, yüksek lisansın üniversiteden çok daha kolay olduğunu söylüyor, üstelik İngilizce eğitim olmasına rağmen. Bol sabır ve derse devamlılık ile kolaylaşabiliyor ama bu kolaylık da 80-90 gibi notlar değil tabi ki :) 

Bilgi Üniversitesi'nin de zor olduğunu biliyorum ancak eğitimi ve sınav sistemi güzeldi. Zor ama biraz daha keyifli en azından.

154 görüntülenme