Cevaplar 2

Yükleniyor...

Bana göre buna yarı yarıya etki eden 2 neden var; Birincisi öğrencinin projelerinin uzun süreli çalışma ve yoğun ilgi istemesi fakat öğrencinin bunu diğer bölümlerdeki arkadaşlarının rahatlığından örnek alarak yapması.Tabi ki de bu sıkışıklığa ve sabahlamalara neden oluyor.

İkincisi ise yeni öğrenilen uygulamalı bilgilerin hızlıca pratiğe dökülememesi örneğin yürümeyi yeni öğrenen bir bebeğin koşamaması gibi. Henüz okumakta olan bir mimarlık öğrencisi yürümeyi öğreniyordur koşulacak mesafeyi yürüdüğü için sabahlaması gerekiyor :)

426 görüntülenme

Mimarlık öğrencisi olacaksanız kesinlikle bol bol uykusuz kalmayı göze almanız gerekir. Çünkü eğer siz düzenli çalışarak projeyi yetiştirseniz bile -sanıyorum iş hayatı için ufak bir simülasyon olmasını istedikleri için- proje hocası jüri öncesindeki son kritik aldığınız derste mutlaka projede büyük değişiklikler yapmanızı ister. Sanıyorum onlar bu şekilde eğitim aldıkları için mimarlık öğrencilerinin yoğun stres ve uykusuzlukla başarılı bir proje ortaya çıkarmasını istiyor. Çok nadir istisnaları var ancak ben üniversite hayatım boyunca toplamda hayatımın geri kalanında sabahlamadığım kadar çok sabahladım. 

292 görüntülenme