Garanti BBVA Talent Camp

21 soruya 16 cevap verildi.

Cevaplar 16

Yükleniyor...
6,661 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Talent Camp'tan sonra Garanti'nin İnsan Kaynakları'yla bir görüşmemiz oldu. Orası aslında karşılıklı sen ne düşünüyorsun, biz senin hakkında ne düşünüyoruz gibi bir sohbet havasında geçti. Bu aslında benim için Garanti'nin en ön plana çıktığı nokta oldu çünkü burada insana değer verildiğini hissediyorsunuz. Size de soruyorlar sen ne düşünüyorsun, hangi departman sana uygun diye. Bu şekilde farklı departmanlara yönlendirildik. Daha sonra yönlendirildiğimiz departmanın yöneticileriyle mülakat yaptık ve o şekilde süreç sonuçlandı.

4,700 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Talent Camp aslında beklediğimden çok farklı bir deneyim oldu diyebilirim. Bolca vaka çalışmalarının olduğu bir yerdi, ki ben aslında üniversitede hiç vaka çalışması görmemiştim, Talent Camp'a gittiğimde orada ilk vaka çalışmamı yaptım. Bu vaka çalışmaları hem grup çalışmamızı teşvik eden; hem bankacılık hakkında, bankadaki insanlar ne yapıyor sorusunu bize gösteren vakalardı. Hem eğlendik hem öğrendik diyebilirim. Bunun dışında çok güzel arkadaşlıklar edindim, daha farklı üniversitelerden çokça insan tanıdım ve hala aslında Talent Camp'tan tanıştığım insanlarla görüşüyorum. Ama tabi en önemli şey orada bankacılığın ne olduğunu ve Garanti kültürünü bize çok güzel anlattılar.

955 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Garanti Talent Camp'ta öncelikle Garanti Bankası'nı enine boyuna tanıma imkanım oldu. Daha sonrasında Garanti Bankası'nın iç eğiticilerinin katıldığı oturumlar vardı, bu oturumlarda okulda öğrendiğimiz o teorik bankacılık bilgisini nasıl pratiğe dökebileceğimizi öğrendik. Bu gerçekten benim finans kariyerim açısından önemli bir adımdı. Daha sonrasında aldığımız eğitimler, yöneticiler ve İK'nın da yönlendirmeleriyle Garanti Bankası'nın hangi departmanına kendimin en uygun olduğunu bulabilme imkanına eriştim. Bu da benim kazandığım en önemli şeylerden bir tanesiydiç ünkü Proje Finansmanı'nı seçtiysem bugün, Talent Camp'taki eğitimlerin ve o yapılan etkinliklerin çok büyük önemi var.