Cevaplar 2

Yükleniyor...
8,473 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Fabrikada çalışmak çok güzel bir deneyim çünkü ofiste masa başında sürekli bilgisayara bakmanın yanı sıra, aşağıda yaşayan, dinamikleri çok yoğun ve aktif olan, hiçbir zaman sabit ve stabil olmayan bir üretim ortamı var. Bu yüzden devamlı yeni bir gündem ortaya çıkıyor. Aşağı inmeniz, koşturmanız, bir yerlere gidip konuşmanız gerekiyor ve bu bence çok keyifli bir deneyim.

Bunun dışında fikirlerinizi ve projelerinizi uygulama fırsatınız oluyor. Ürün A şeklinde çıkıyorsa, siz bir proje yaptıktan sonra B şeklinde çıktığını görüyorsunuz. Bu yüzden fiziksel olarak emeğinizin karşılığını görebilmeniz bence çok kıymetli. Ben fabrika ortamında çalışmayı düşünen herkesin stajlarını buna göre değerlendirmesini öneririm çünkü her karakter buna uygun olmayabilir veya bu ortamda çalışmaktan keyif almayabilir. Bu yüzden stajlar bunun için çok önemli diye düşünüyorum.

1,242 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben gözümü fabrikada açtım. Üniversiteden mezun olduktan sonra ilk çalıştığım yer de bir fabrikaydı. Dolayısıyla benim hayatımın bir parçası diyebilirim. Bir insanın fabrika ortamında çalışması için kendini biraz tartması lazım. Bu tarz yoğun bir tempoda çalışmayı ne kadar istediği, ne kadar bilgisayar insanı veya saha insanı olduğu çok önemli. Bana sorarsanız aldığım günlük haz, insanlarla birebir iletişim kurmak, iş sonuçlarına direkt olarak katkıda bulunmak ve bu katkıyı sonuç olarak görmek inanılmaz.