Cevaplar 15

Yükleniyor...
775 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Migros Türkiye’de perakende sektöründe lokomotif gibi hemen hemen her ilde var. Binlerce çalışanı var ve çalışanların çok büyük bir yüzdesi çok kıdemli ve büyük bir tecrübeye sahip. Bu durum da Migros’a çok büyük bir avantaj sağlıyor. Perakendedeki hızlı büyüyen diğer kurumlara göre Migros’un böyle bir avantajı var.

5,009 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Adayın o işi sevip sevmeyeceği, o işte beraber devam edip edemeyeceğimize dikkat ediyorum çünkü bir süre sonra aday o işi yapamayacağını söylediğinde hem adayın kendisine hem de şirketimize yazık oluyor çünkü bu süre zarfında belli bir emek harcanmış oluyor. O aday kariyeriyle ilgili başka bir sektör seçtiğinde daha avantajlı bir konuma geçecekken, bu şekilde dezavantajlı bir konuma geçiyor. Mülakatlarda üstüne basa basa perakendenin eğlenceli olduğunu ve çalışma saatlerini söylemeye çalışıyorum ki arkadaşlarımız geldiğinde bir sürpriz yaşamasın.

729 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Mağaza büyüklüğüne göre farklılık gösterir. 50-70 ya da 15-16 çalışanı olan mağazalarımız var. Örnek vermek gerekirse şu an Brandium mağazasındayız.  Brandium mağazasında 27-28 arkadaşımız var. 1 Mağaza Müdürü, 2 tane Mağaza Müdür Yardımcısı, bu kişilerin altlarında Takım Lideri, onların altında da satış yapan Kasap, Şarküteri, Kasiyer, Meyve Sebze Satış Elemanları arkadaşlarımız var. Bunun dışında bu 28 kişiye dahil olmayan Güvenlik Görevlisi ve Temizlik Görevlisi arkadaşlarımız var. Bu şekilde belki 35-40’lara kadar çıkabiliyor.

1,958 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Müşteri gözünden baktığımda güveni, keyifli ve mutlu alışverişi ifade ediyor. Kendi açımdan bakarsam burası ikinci evim gibi, hatta birinci evimden daha fazla vakit ayırıyorum.

1,399 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bizim Bölge Satış Müdürlerinde ve Mağaza Müdürlerinde birer tane Ipad var. Bu Ipad’lerde Micro Strategy adında bir programımız var. Bu programla anlık satışlar, bir ürünün aylık hareketleri, satış rakamları, diğer mağazaların karlılık rakamları, personel giriş çıkışları gibi bağlı olduğumuz mağazayla ve ürünlerle ilgili her şeye çok hızlı bir şekilde ulaşabiliyoruz. Bu yeniliği yaklaşık 2-3 senedir kullanıyoruz. Veriye çok hızlı ulaşmamızı ve aksiyon almamızı sağlıyor. Bu program her şeyimiz diyebilirim.