Cevaplar 17

Yükleniyor...
534 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Huawei, tecrübeli kişilere çok iyi kariyer fırsatları sunmaktadır. Tecrübeli arkadaşlar hem mevcut bilgilerini uygulamaya dökebilirler hem de kariyer imkanlarından faydalanabilirler. Özellikle proje tarafında ilerlemek isteyen arkadaşlar proje yönetim ofislerinde, teknik kısımlarda ilerlemek isteyen arkadaşlar System Engineering, müşteri tarafında çalışacak arkadaşlar da Solution Architecture alanlarında çalışıp kendi kariyerlerinde ilerleyebilirler.

434 görüntülenme
·
Transkripti Göster

PMI; Project Management Institue anlamına gelir. PMI’ın proje yönetimi tarafında PMP adlı bir sertifikasyon süreci vardır ve PMP ise Project Management Professional anlamına gelir. Proje Yöneticileri birçok deneyim sonrasında bazı uygulamaları ve gerekli bilgileri sınava dökerek bunların sertifikasyon sürecini tamamlar. PMI-PMP sertifikası alan bir Proje Yöneticisi bütün süreçlerde PMI’ın uygulamalarını kullanır ve projeleri profesyonelce yönetir.

379 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Huawei'de proje yönetimi PMI proje yönetim süreçlerine uygun bir şekilde yapılır. Özellikle Proje Yöneticilerimiz bir proje ofisine bağlı olarak çalışır ve proje ofisinde bütün bilgileri harmanlayıp proje alanında kendilerini geliştirirler. Aynı zamanda PMP sertifikası alıp projeleri daha profesyonelce yapmak için gerekli kriterleri sağlarlar. Projelerimiz hem uçtan uca hem de entegrasyon olmak üzere ikiye ayrılır. Uçtan uca projelerimiz gereksinimlerden projenin teslimine kadar olan bütün süreçleri kapsar. Proje Yöneticisi de tüm bu süreçlerde bulunur.

10,484 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunları için özellikle ülkemizde donanım kısmında çok fazla faaliyet bulunmamakta çünkü donanımla ilgili faaliyetler çoğu zaman Çin ve Orta Asya tarafında yapılıyor. Mezunlar ülkemizde yazılım alanında kendilerini geliştirebilirler. Business Analyst ya da Yazılım Mühendisliği alanlarında test ve geliştirme kısımlarında çalışabilirler. Bunun için birçok yazılım projesi var. C++, Java, IOS ve Android gibi birçok dilde kendilerini geliştirip sektörde kendilerine bir yer bulabilirler.

1,017 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ege Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmamın asıl sebebi; ileride çalışmak istediğim uygulama alanlarını daha yakından tanımak ve bu uygulama alanlarıyla ilgili zorlukları ve sektör ihtiyaçlarını görmekti. Özellikle hocaların ve eğitmenlerin bize verdiği örnekler ve bilgiler uygulama alanlarıyla ilgili zorlukları görme açısından faydalı oldu.