Cevaplar 4

Yükleniyor...

Elektrik elektronik mühendisleri elektriğin girdiği her alanda çalışabilirler enerji elektrik şirketleri inovasyon teknolojileri uzay otomasyon her alan mümkündür

1,501 görüntülenme
2,851 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmuş biri için fırsatlar son derece fazla. Hepimiz akademisyen olmak veya özel sektörde çalışmak arasında karar vermek durumunda kalıyoruz ama bazı arkadaşlar her ikisini bir arada yürütmeye çalışıyorlar. Gerçekten kolay bir iş değil ama üstesinden gelen tanıdıklarım var.

Özel sektörde çalışmak isteyenlerde yazılım veya donanım alanında çalışmak söz konusu olabilir. Bir Ar-Ge çalışanı olabilirsiniz. Proje yönetiminde görev alabilirsiniz. Hatta bütün bunların haricinde sanatçı veya pilot olmayı tercih edebilirsiniz. Benim arkadaşlarım arasında çok farklı meslekler seçen kişiler var. Bu tamamen sizin içinizden gelen ve ne yapmak istediğinizle ilgili bir şey ama kariyer fırsatları son derece açık bir bölüm diyebilirim.

Ben masterimi haberlesme mühendisligi üzerine yapmaya baslayip, masterimin 2. senesinde machine learning alanina kaydim. (Sinyal islemeyle yakin alanlar oldugundan, bu gecis pek zor olmadi.)

2.5 senedir de Almanya'da bu alanda calisiyorum.

892 görüntülenme

Çevremden örnek verecek olursam, otomasyon, yazılım, proje çizimi ve uygulama ağırlıklı alt veya üst yapı şantiyelerinde farklı görevlerde çalışılabilmektedir.

1,102 görüntülenme

İlgili Şirketler

Vodafone
2704 takipçi
BSH
2298 takipçi
Pfizer
2290 takipçi
Koton
2802 takipçi