İŞ TECRÜBELERİ

Philip Morris / Sabancı

INKOMPASS Stajyeri ’16 / Territory Executive

2015 - Devam

EĞİTİM TECRÜBELERİ

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Kimya Mühendisliği Bölümü

2013 - 2017

ODTÜ Kimya Mühendisliği bölümü size neler kattı? (2 Cevap)

Her şeyin başında ODTÜ’lü olmak çok farklı bir kavram ve kültürü sizi geliştirerek büyütüyor. Kimya Mühendisi olduğum için de çok şanslıyım çünkü ilk başta tereddütlerim olsa da bölüme girdikten sonra hayretler içinde kaldım. Bölümün kimyayla hiç alakası yok, prosesler ve kütlesel üretimlerle ilgileniyor. Dolayısıyla ben bunları görerek bir fabrikanın işleyişini ve üretimin nasıl olduğunu öğrendim. Bunun haricinde Mühendis olmak hep istediğim bir şeydi, bu yüzden çok mutluyum.  

Philip Morris / Sabancı'da nasıl bir şirket kültürü var? (5 Cevap)

Şirket kültürü çok farklı. Çoğu şirkette görebileceğiniz üst-ast ilişkilerinin olmaması ve herkesin birbiriyle samimi olması çok güzel. Bu yüzden de herkesle çok kolay bir şekilde iletişime geçebiliyorsunuz.
308

Philip Morris / Sabancı INKOMPASS Stajyeri olmak için nasıl özellikler ve yetkinlikler gerekir? (4 Cevap)

Gerçekten içten olmanız, olduğunuz gibi davranmanız ve iyi bir takım oyuncusu olmanız gerekiyor. İşleri yapıp projeleri yönetirken insanlarla sürekli iletişim halindesiniz. Bu yüzden iletişiminizin güçlü olması, dinamik olmanız, değişikliklere ayak uydurabilmeniz ve eğlenmeyi bilmeniz gerekiyor.
487

Philip Morris / Sabancı INKOMPASS Staj Programını farklı kılan şey nedir? (2 Cevap)

Benim daha önce yaptığım staj 10 haftalık bir periyottu ve proje bazlı bir staj değildi. Bana verilen bir görev veya beklenilen bir şey olmadığı için günlük akışta bir şeyler öğrenmemi bekliyorlardı. Fakat burası size sorumluluk veriyor. Dönem sonunda yaptıklarınızı rapor etmeniz gereken bir işiniz var ve bu sizi sorumluluk sahibi hissettiriyor.
339

Philip Morris / Sabancı INKOMPASS Staj Programı başvuru ve mülakat süreci nasıl ilerliyor? (9 Cevap)

Çoğu firmaya benzemiyor. Çoğu mülakat gibi değil, sizi vakanın, grubun içinde sunum yaparken çok farklı yönlerinizi değerlendiriyorlar ve sizi buna göre yönlendiriyorlar. Ben Kimya Mühendisi’yim ama Bilgi Sistemleri’nde çalışmıştım.