Cevaplar 5

Yükleniyor...
12,587 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Her şeyin başında ODTÜ’lü olmak çok farklı bir kavram ve kültürü sizi geliştirerek büyütüyor. Kimya Mühendisi olduğum için de çok şanslıyım çünkü ilk başta tereddütlerim olsa da bölüme girdikten sonra hayretler içinde kaldım. Bölümün kimyayla hiç alakası yok, prosesler ve kütlesel üretimlerle ilgileniyor. Dolayısıyla ben bunları görerek bir fabrikanın işleyişini ve üretimin nasıl olduğunu öğrendim. Bunun haricinde Mühendis olmak hep istediğim bir şeydi, bu yüzden çok mutluyum.  

919 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Şirket kültürü çok farklı. Çoğu şirkette görebileceğiniz üst-ast ilişkilerinin olmaması ve herkesin birbiriyle samimi olması çok güzel. Bu yüzden de herkesle çok kolay bir şekilde iletişime geçebiliyorsunuz.

962 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Gerçekten içten olmanız, olduğunuz gibi davranmanız ve iyi bir takım oyuncusu olmanız gerekiyor. İşleri yapıp projeleri yönetirken insanlarla sürekli iletişim halindesiniz. Bu yüzden iletişiminizin güçlü olması, dinamik olmanız, değişikliklere ayak uydurabilmeniz ve eğlenmeyi bilmeniz gerekiyor.

729 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Benim daha önce yaptığım staj 10 haftalık bir periyottu ve proje bazlı bir staj değildi. Bana verilen bir görev veya beklenilen bir şey olmadığı için günlük akışta bir şeyler öğrenmemi bekliyorlardı. Fakat burası size sorumluluk veriyor. Dönem sonunda yaptıklarınızı rapor etmeniz gereken bir işiniz var ve bu sizi sorumluluk sahibi hissettiriyor.

4,546 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Çoğu firmaya benzemiyor. Çoğu mülakat gibi değil, sizi vakanın, grubun içinde sunum yaparken çok farklı yönlerinizi değerlendiriyorlar ve sizi buna göre yönlendiriyorlar. Ben Kimya Mühendisi’yim ama Bilgi Sistemleri’nde çalışmıştım.