Cevaplar 2

Yükleniyor...
3,822 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İnsanlar, telefon uygulamaları ya da sosyal medya kanalları gibi dijital medya kanallarını ciddi anlamda kullandığı için burada daha aktif hale gelmeye başladı. İnsanların birbirleriyle olan iletişimleri ve etkileşimlerinin ciddi anlamda bu platformlara taşındığını görebiliyoruz. Hepimiz çift ekran yaşıyoruz. Akşam televizyon izlerken bir elimizde telefon oluyor ve hepimiz her an erişilebilir durumdayız. Bu dijital dönüşümle beraber artık biz de müşterilerimize çok daha yakın konumdayız, marketi cebimize taşımız durumdayız. Hem alışveriş deneyimini daha ulaşılabilir ve kolay hale getiriyoruz hem de müşteriden aldığımız reaksiyonları çok hızlı ölçümleyip gerekli aksiyonları hızlı bir şekilde alabiliyoruz.

214 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Dijital dönüşüm tüm sektörler için çok önemli ama en çok e-ticaret için önemli çünkü ilk olarak oradan başlayacak. Bugün dijital dönüşüm projesine başlamış veya devam eden firmalar bir adım öndeyken ve rekabette kendine büyük bir avantaj sağlıyorken, yakın gelecekte dijital dönüşüm sağlayamamış olan firmalar hayatta kalamayacaktır. Bu da ilk olarak e-ticaret sektöründeki firmalardan başlayacaktır çünkü bizim ana işimiz teknoloji ve dijitalleşme olduğu için adaptasyonumuzun çok hızlı olması gerekecek.

Örnek vermek gerekirse; IOS ve Android hayatımıza girmeden önce sadece web siteleri bilinirdi ve web sitesi alışverişi yapılırdı. İlk zamanlarda mobil uygulamanızın olmaması bir kayıp değildi ama şu an için çok büyük bir kayıp. Bu entegrasyonun giyilebilir teknolojilere ve IoT araçlarına geçtiğini düşünmeliyiz. Bu hiç bitmeyen bir süreç olacağı için her zaman ona ayak uydurmamız gerekiyor. Buna ayak uyduramayan firmalar da yok olmaya mahkum olacak, e-ticaret de bundan etkilenen ilk sektör olacaktır. Bu yüzden kullanıcıları çok daha iyi tanımak bile bizim için dijitalleşme fırsatı çünkü eski kampanyalarla, kullanıcı tanıma ve pazarlama yöntemleriyle önümüzdeki yıllarda tutunabilmek çok mümkün olmayacağı için her zaman teknolojiden maksimum veri elde ederek son kullanıcılarının ihtiyaçlarını daha hızlı giderebilmek adına kullanabilmek gerekiyor.