Cevaplar 41

Filtrele:Sırala:

GEMİ'19'da sizleri neler bekliyor? (2 Cevap)

Alışılmışın dışında ve bayağılıktan uzak ve,içerisinde workshop,interaktif eğitimler ve seminerler,bunlara ek olarak Mock Interwiew  ve Design Thinking çalışmalarının olduğu bir etkinlik sizleri bekliyor.  

GEMİ'19 Üniversite Temsilcisi'nin avantajları nelerdir? (2 Cevap)

Kontenjan sınırından muaf ve etkinlik zamanı özel süprizlere hazır olması gereken GEMİ'19'a davetli olan kişilerdir. :)

GEMİ'19 Üniversite Temsilcisi kimdir? (2 Cevap)

GEMİ'19 organizasyonunu kendi üniversitesinde tanıtma ve bilgilendirme sürecinde bizlere destek olan kişilerdir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu etkinlikleri nelerdir? (3 Cevap)

DEÜ EMT,Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nin en aktif ve en çokorganizasyona sahip öğrenci topluluğudur. Biz DEÜ EMT olarak her yıl çeşitliorganizasyonlar, workshoplar, vaka analizi yarışmaları, kişisel gelişim seminerlerive sosyal aktiviteler düzenleyerek topluluk içerisinde aldığımız sorumluluklarile iş dünyasına hazırlanmak, üyelerimizin iletişim kurma becerilerinigeliştirerek kendilerini daha iyi bir şekilde ifade etmelerini sağlamak, sosyalsorumluluk projeleri ile sorumluluk bilincini geliştirmeyi amaçlayan kar amacıgütmeyen bir öğrenci topluluğuyuz.

 

Gelişim Platformu, DEÜ EMT’nin düzenlediği, Türkiye’deki üniversiteöğrencilerini iş dünyasının önde gelen isimleriyle buluşturan ve bu iki gündegerçekleşen seminerlerin yanı sıra çeşitli aktivitelerin, kişisel gelişim vekariyer eğitimlerinin de yer aldığı bir organizasyondur.
Bizler 2018-2019 döneminde 8.’sini düzenleyeceğimiz Gelişim Platformu’nda etkinliğimizekatılan her üniversite öğrencisine farkındalık ve daha geniş bir vizyon katmayıhedefliyoruz. Etkinliğimize katılmış bir öğrencinin yarının geleceği olduğununve neler yapabileceğinin farkına varması bizler için ulaşılmış en büyük başarıolacaktır.

NikolaTesla'nın "Sınırlı zihinlere, sınırsız güç vermek zordur." sözündenilham alarak bütün  sınırlarımızı kaldırıp bizlerle olan herkesi ‘'UFKUN ÖTESİNE” bir yolculuğaçıkartacağız.

 

2019 Nisanayında gerçekleştireceğimiz GeleceğinEndüstri Mühendisleri İzmir’de (GEMİ) Türkiye’de 200 Mühendislik Fakültesiöğrencisini bir araya getiren, diğer organizasyonlardan farklı olarak tümetkinliklerini prestijli bir otelde gerçekleştirerek, katılımcıların hem kendiiçlerinde hem de değerli konuşmacılar ve sponsor firmalar ile birlikte sıcakbir ortam içinde yer alabilme fırsatı sağlamaktadır. Değişimin kaçınılmaz olduğu bilgiçağında dünyadaki teknolojik ve endüstriyel gelişmelerden haberdar olmak,fikirlerimizi geliştirmek ve yeni vizyonlar edinip ülkemizin gelişimine öncüolabilmek için rotamızı ‘’İş Dünyası veGeleceğin Trendleri‘’ olarak belirleyip İzmir’den demir alacağız.

 

Benim Sektörüm, DEÜ EMT’nin her yıl üniversitelerin bahar dönemindedüzenlediği bir etkinliktir. Bir gün boyunca seçilen sektör ile ilgiliseminerler ve çeşitli etkinlikler düzenleyerek katılımcılarımızın belirlenensektör ile ilgili donanımlı konuşmacılar sayesinde meslek hayatlarındaseçecekleri sektöre karar vermelerini kolaylaştırmak ve bu sektör ile ilgiliülkemizde ve dünyada neler olduğunu öğrenmeleri hedeflenmektedir.

 

Mühendislik Eğitim Programı (MEP), DEÜ EMT’nin her yılüniversitelerin bahar döneminde düzenlediği bir etkinliktir. Etkinliğimizdemühendislik fakültesi öğrencilerine verilecek interaktif bir eğitim ile meslekihayatlarına destek olmak, yeni bir bakış açısı kazandırarak hayatlarında eksikgördükleri bir alanı kapatmak ve genç neslin ilham alabileceği bir konuşmacıile ülkemiz gençlerinin  karamsarduygulardan arınarak geleceği kendilerinin tasarlayabileceği hissi ile hareketetmeleri hedeflenmektedir.

 

Nasıl Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu üyesi olabilirim? (4 Cevap)

Topluluğumuz her yıl sene başında üye alım süreci gerçekleştiriyor belli bir ücret karşılığında.Standımıza gelerek üye olunabilir.Bunun haricinde İnsan Kaynakları'ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz ile iletişime geçilmesi halinde üye olunabilir.