Cevaplar 2

10,429 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben bankacılık sektörü ve günlük tüketime dayalı uluslararası bir firma olmak üzere iki iş başvurusu yaptım. Günün sonunda ilk teklifi bankacılıktan aldım ve bir yeni mezun olarak bu teklifi kabul ettim çünkü ikinci bir teklifin geleceğinin bir garantisi yoktu.

Üniversite 3. ve 4. sınıfta okuduğum okulda kariyer günleri düzenlerken bir bankayı misafir etmiştik ve o sunum beni gerçekten etkilemişti. Bankacılığın bu zamana kadar gördüğüm şubelerin ötesinde bir iş olduğunu anladım. 18-19 yıldan beri bu işi severek yaptığım ve işime her gün heyecanla geldiğim için doğru şeyi seçtiğimi düşünüyorum, doğru bir yolda da devam ediyorum.


2
1,007 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Hayallerinin peşinden gitmeni tavsiye ederim. Sevdiğin işi yaparsan yaptığın işten keyif aldığın için sabah işe gelmek hiçbir zaman işe gelmek gibi gelmez, eğlenceli bir iş olarak gelir. Keyif aldığın bir şeyde başarısız olman mümkün değil. Yeni nesil biraz emek verme konusunda pek istekli değil. Hayallerin gerçek olması için mutlaka emek vermek lazım çünkü emek vermeden başarı da olmuyor. Dolayısıyla ilk önce ne istediklerini ve nelerden keyif aldıklarını belirlemeleri lazım. Bunun için de staj dönemlerinde kurumları ve yapılan işleri tanımaları, iş hayatına doğru bir kurumda başlamaları, sonrasında da çalışıp emek vermeleri ve pes etmemeleri gerekiyor.