Cevaplar 15

Yükleniyor...
797 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bizim işimiz çok fazla dinamiklik gerektiriyor. Biz yaptığımız işte çok detaycı, sabırlı ve aktif olmak zorundayız. Bu yüzden burada gördüğüm önemli noktalar; dinamik ve aktif bir yapı, sabır gerektiren bir beyin, detaya dalmayı seven, planlama kabiliyeti fazla olan kişilerdir.

2,995 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ürün Satın Alma pozisyonu şirketin karlılığına doğrudan etki ediyor. Biz mağazada sergilenen ürünleri Tasarım Ekibi’nden devraldıktan sonra bütün süreçte yer alıyoruz. O ürünleri geliştirip imalatlarını takip ederek nihai halleriyle mağazalarda son tüketicilerle buluşturuyoruz. Aynı zamanda kalite için doğru tedarikçilerle çalışmak çok önemli çünkü Penti’nin iş merkezinde kalite odaklılık, müşteri memnuniyeti ve müşteriyi mutlu etme özelliği var. Bu yüzden de mümkün olduğunca bu detaylara dikkat ederek kullanıcılarımızla nihai ürünleri buluşturuyoruz.

1,849 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bir defasında Çin’den gelen ürünlerimizin konteynırı su aldı. Ürünlerin %20’si ıslandı ve kullanılamaz hale geldi. Biz bu haberi ilk aldığımızda çok ciddi bir kriz yaşadık fakat sonradan sadece %20’lik kısmının su aldığını, kullanılamaz halde olduğunu ve kalanının sağlam olduğunu öğrendik. O an biraz rahatladık ama bu bir krizdi ve ürünleri mağazamıza eksik adette soktuk. Bu pozisyonda böyle şeyler çok fazla olabiliyor çünkü biz sürekli kriz yönetiyoruz, çok hızlı kararlar ve ciddi anlamda inisiyatif almamız gereken noktalar oluyor. Bu yüzden böyle şeyleri çok fazla yaşıyoruz diyebilirim.

1,037 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Hızlı Moda sektörü çok hızlı bir şekilde ürünü geliştirir ve o ürünü nihai kullanıcıyla buluşturur. Hızlı Moda sektöründe dünyadaki trendleri çok yakından takip etmeniz, bunlara hakim olmanız, modaya ilgi duymanız gerekiyor. Hızlı perakende sektöründe dinamik ve aktif olmak çok önemli çünkü biz çok kısa zamanlarda ürünleri yoktan var ediyoruz diyebilirim. Ürün geliştirmek, ürünlerin fiyat anlaşmalarını ve ilgili lokasyon çalışmalarını yapmak, tedarikçileri yerleştirmek ve bunu en hızlı sürede yapmak, müşterilerimizin her mağazaya girdiğinde yeni ürünler görmelerini sağlamak gibi süreçlerden sorumluyuz. Böylece müşterilerimiz her mağazaya girdiğinde yeni bir trendle, modayla, ürünle karşılaşıyor ve yeni ürünleri takip edebiliyor.

490 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben ürün satın alırken ürünün kalitesine çok dikkat ediyorum. Ürünlerin son trendlere göre yapılması, kendi zevkime uygun olması çok önemli. Modayla ilgilenen bir insan olduğum için hem ürünün tasarım özelliklerine hem de kalitesine çok dikkat ediyorum.

Penti kalite odaklı bir şirket ve müşteri memnuniyetini işinin merkezine koyuyor. Bu noktada da işin içine kalite giriyor. Biz ürün satın alırken ürünün kalitesine çok dikkat ediyoruz çünkü en iyi kaliteyi müşterimize vermeye çalışıyoruz. Böylece müşterimiz mutlu olabiliyor ve onlar mutlu olunca biz de mutlu oluyoruz.