Cevaplar 20

Yükleniyor...
1,372 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Sektörden sunum yapmaya çok fazla insan geliyor, ben de bu şekilde Gıda Mühendislerinin METRO’da iş imkanı bulduğunu öğrendim ve bu sayede METRO’ya başvurdum. Bu sırada araştırma yaptım. METRO’da Gıda Mühendislerinin ne yaptığını öğrendim ve Anlatsın’ı izledim. Oradan öğrendiğim kadarıyla mülakatlar sonrası buraya geldim ve iş ortamını çok sevdim. Daha önce fabrikalarda staj yapmıştım, ofis ortamı istediğimi bildiğim için buraya geldim. İyi ki gelmişim.

1,116 görüntülenme
·
Transkripti Göster

METRO’da staj yapmak beni mutlu ediyor çünkü hem global bir firma hem de kime METRO’da staj yaptığımı söylesem her şeyi öğrenebileceğim bir okul olduğunu söylüyorlar. Bu da beni daha da çok motive ediyor. Gelenekselci ama bir yandan da modern sistemi yakalamaya çalışan, tüm perakende ve toptan piyasasında diğer rakiplerin takip ettiği bir yer olarak görüyorum. Bu yüzden ekibimdeki arkadaşlarımın da beni destekleyişi ve bana yardımcı oluşuyla motive ve mutlu oluyorum.

1,054 görüntülenme
·
Transkripti Göster

METRO stajyerine bir çalışanıymış gibi yaklaşıyor. Burada sadece bir stajyer olarak gelip gitmekle kalmıyoruz, bize belli eğitimler vererek stajımızın dolu dolu geçmesini sağlıyor. İnsanlar çok güler yüzlü ve işlerini severek yapıyorlar. Bu pozitif enerji de bize yansıyor. Burada staj yaptığım için kendimi şanslı hissediyorum.

971 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yaklaşık 6 aydır METRO’da Controlling Departmanı’nda staj yapıyorum. Bu staj deneyimi kurumsal hayatın nasıl olduğunu gözlemem açısından benim için çok faydalı oldu. Sistemlerin nasıl kullanılacağı, marj analizinin ve stok raporlarının nasıl yapıldığı gibi benzeri konularda bana oldukça fayda sağladı.

921 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikle yapısı gereği Controlling Departmanı çok farklı konularda uzmanlık bilgisi gerektiriyor ve çok farklı konulara eğiliyor. Bu yüzden gündelik olarak tek bir şey yaptığımı söylemek pek doğru olmaz. Stok raporları ve diğer kategorilere bilgi amaçlı raporlar hazırlıyorum. Mağazalarla ilgili çalışıyorum, atık raporlarıyla uğraşıyorum. Bunun gibi çok farklı konularda çalışma fırsatı yakalıyorum. Bu tabii ki bir stajyerin gerçekten kendisini geliştirmesine olanak sağlıyor. Ben burada hiçbir zaman kendimi stajyer olarak hissettiğimi hatırlamıyorum. Her zaman ekip ruhunun ve ekibin içerisinde yer aldığımı hissettim, bu da benim için çok büyük bir artı değer oldu.