Cevaplar 20

Filtrele:Sırala:

METRO Cash & Carry Career Mix Yetenek Programı'nda staj yapmak nasıl bir duygu? (3 Cevap)

METRO’da staj yapmak beni mutlu ediyor çünkü hem global bir firma hem de kime METRO’da staj yaptığımı söylesem her şeyi öğrenebileceğim bir okul olduğunu söylüyorlar. Bu da beni daha da çok motive ediyor. Gelenekselci ama bir yandan da modern sistemi yakalamaya çalışan, tüm perakende ve toptan piyasasında diğer rakiplerin takip ettiği bir yer olarak görüyorum. Bu yüzden ekibimdeki arkadaşlarımın da beni destekleyişi ve bana yardımcı oluşuyla motive ve mutlu oluyorum.

METRO Cash & Carry Career Mix Yetenek Programı'nda staj yapmak size neler katıyor? (4 Cevap)

Uluslararası bir şirkette inisiyatif ve sorumluluk alarak çalışıyorum. Tüm işin yönetiminin bana ait olması METRO’da staj yapmamın en büyük avantajıdır. Ayrıca METRO birçok farklı tedarikçiyle çalışıyor. Ben de hem girdiğim toplantılarda hem de günlük yürüttüğüm işlerde bu tedarikçilerin yapısını ve ticaretin mantığını anlama fırsatı yakalıyorum.

METRO Cash & Carry Career Mix Yetenek Programı'nda staj yapmak size neler katıyor? (4 Cevap)

Kariyer alanında ilgi alanlarımın neler olup olmadığı hakkında fikir sahibi olduğumu söyleyebilirim. Uzun zamandır stajyerim, 1 seneyi geçmiş durumdayım. Burada sadece neler yapmam gerektiğini değil, neler yapamadığımı, nelerde gelişebileceğimi gördüğümü düşünüyorum.

Career Mix Yetenek Programı Stajyeri olarak METRO Cash & Carry'de görevleriniz nelerdir? (3 Cevap)

Deadline’ı olan işlerde biraz daha öndeyim. Metropost takvimini yetiştirmek, sipariş çalışmak gibi işlerde yardımcı oluyorum. Uzun zamandır burada olduğum için bana ait olan 4 tane tedarikçim var. Yine onların satışlarının ve cirolarının ne durumda olduğu, mağazada hangi aktiviteleri yapabileceğimiz ya da nasıl büyütebileceğimiz konusunda destek olmaya çalışıyorum. Yine ekibimden bir arkadaşımın önderliğinde bu tedarikçileri beraber yürütüyoruz. Bunun dışında METRO bir ticaret okulu olduğu için ticaretin nasıl yapıldığını öğrenmeye çalışıyoruz. Doğru müşteri, doğru ürün, doğru fiyat mantığıyla ilerliyoruz. METRO’yu Satın alma, Satış, Ticaret, Pazarlama gibi alanların bir arada öğretildiği bir okul olarak görüyoruz.

Career Mix Yetenek Programı Stajyeri olarak METRO Cash & Carry'de hikayeniz nasıl başladı? (1 Cevap)

İnternet üzerinden başvurdum. Normalde benim zorunlu bir stajım yok ama yazın METRO’ya başvurduğumda staja başladım ve bu 1 aylık bir süreçti. Stajım bittikten sonra METRO’dan ayrıldım ancak 2 ay sonra METRO onlarla çalışmak isteyip istemediğimi sordu ve bu beni ekstra mutlu etti. Bu şekilde tekrar METRO’ya geldim ve 13 aydır Metro’da çalışıyorum.