Cevaplar 12

Yükleniyor...
738 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Üniversite yıllarında eğitime ara vermeden yüksek lisans yapmaya karar vermiştim. Mezun olur olmaz kendi üniversitemde Endüstri Mühendisliği alanında başladım. Bir yandan da yurtdışındaki fırsatları kovaladım ve Fransa’da Enstitünasyonel Politeknik de Grenoble Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği bölümünde bir Master programı tamamladım. Fransa’dan döndükten sonra da başvuru yapmaya başladım ve Migros ilk başvuru yaptığım firmalardan birisiydi. Hem perakende sektöründe bir Endüstri Mühendisi için çok fazla gelişim ve optimizasyon alanı düşündüğüm için hem de Migros’la beraber perakendeyi en iyi şekilde öğrenebileceğime inandığım için Migros’ta Pazarlama ve Planlama Departmanı’nda göreve başladım, ardından E-Ticaret Departmanı’na geçtim. Şu anda E-Ticaret Departmanı’nda İş Geliştirme ve Planlama Yöneticisi olarak çalışıyorum.

609 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İş Geliştirme ve Planlama tanım olarak tüm iş birimlerinin tam ortasında konumlanıyor. Biz de sektörü yakından takip ederek ve çalıştığımız departmanların hedeflerine dokunarak E-Ticaret’in strateji ve yol haritasını belirliyoruz. E-Ticaret’i geleceğe taşımak için bu bağlamda doğacak projeleri yönetiyoruz. Bir yandan da E-Ticaret olarak mevcut iş modellerimizi nasıl geliştirebileceğimiz ve kaynağımızı nasıl daha verimli kullanabileceğimiz konusunda çalışıyoruz.

447 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Gündemimiz çok hızlı değişiyor, biz de bu hıza ayak uydurabilmek için çevik çalışma metotları deniyoruz. Bunlardan da agile çalışma metodunu benimsedik. Güne her sabah o günü planlayarak başlıyoruz. Gündemimiz çok hızlı değiştiği için anlık gelişen dinamikler doğrultusunda hem iş önceliklerimizi güncelliyoruz hem de yeni gelen işlerimizi iş listemize alarak bu sürekliliği sağlamaya çalışıyoruz. Biraz daha spesifik örnek verecek olursam; bir gün kaynak verimliliğini arttırmaya yönelik bir analiz yaparken, bir diğer gün taze algımızı geliştirmeye yönelik saha operasyonları veya akıllı evlerdeki müşteri deneyimlerini tasarlamaya yönelik kurgular üzerinde çalışabiliyoruz.

463 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Migros’ta kariyerim Pazarlama ve Planlama Departmanı’nda Uzman olarak başladı. Bir yandan çalışıyordum bir yandan da Galatasaray Üniversitesi’ndeki yüksek lisansımda tez aşamasındaydım. İşimin gereksinimlerini ve ihtiyaçlarını görüp bunlara nasıl çözümler bulabileceğime dair bir şeyler kurguluyordum. Buradan yola çıkarak da tezimi işimle beraber yapmaya karar verdim ve ürün portföyü optimizasyonu ve mağazadaki ürünlerin yerleştirildiği alanlardaki optimizasyon konularında çalıştım. Bu çalışmaların sonucunda yazdığım tezi de işimde uygulamış oldum ve 2 buçuk yıl içinde Bölüm Sorumlusu oldum. Bu görevden sonra online kanaldaki gelişimi fark edip kariyerime E-Ticaret alanında yön vermeye karar verdim. 1 sene içinde de yönetici pozisyonuna yükseldim. 1 buçuk yıldır E-Ticaret Departmanı’nda İş Geliştirme ve Planlama Yöneticisi olarak çalışıyorum.

390 görüntülenme
·
Transkripti Göster

E-Ticaret çok hızlı gelişen bir sektör. Bir gün uyanıyoruz ve yepyeni bir rakiple karşılaşıyoruz. Bu durum da bizi ister istemez dinç tutuyor. Online kanalda yer alan şirketlerin fiziksel mağaza satın almalarını yaptığını ve çok kanallı iş modellerine geçtiğini görüyoruz. Buradan da sektörün genel anlamda müşteriye her noktada dokunmak istediğini anlayabiliyoruz. Bir yandan da Amerika ve İngiltere gibi ülkelerle kendimizi kıyasladığımız zaman Türkiye’nin dijitale adapte olabilecek genç nüfusu, bizim potansiyelimizi ve yürünecek ne kadar çok yolumuzun olduğunu gösteriyor. Biz sürekli olarak sektör araştırmaları yapıyoruz. Böylece operasyon ve hizmet kalitesindeki belirli noktalarda sektör devleriyle rekabet edebilecek düzeyde olduğumuzu görüyoruz. Bu da bizim kendimize olan güvenimizi arttırıyor diyebilirim.