Cevaplar 3

Yükleniyor...

Diğer özel üniversitelere nazaran uygun fiyatlara kaliteli hizmet alabiliyor Bilkent öğrencileri. Yemekhane fiyatları fix menü için 2018-2019 eğitim öğretim yılında 5.5 tl idi çok artış olacağını düşünmüyorum, yemekhane yemekleri çorba, ana yemek, pilav veya makarna ve yanında tatlı veya salatadan oluşuyor. Ayrıca yemekhane yemeklerini tercih etmeyenler için kampüs içinde pek çok kafeterya mevcut ve öğünler için fiyatlar genelde 15-20 tl bandında değişiyor. Ulaşım konusunda saat başı Ankara'nın merkezi yerlerine otogara ve iki avmye servis kalkıyor, şehir servislerinin yanı sıra kampüs içi ulaşım da ringlerle oldukça kolay ve tamamen ücretsiz. Sabah ve akşam birer servis olmak üzere Ankara'nın hemen hemen her yerinden semt servisleri kalkıyor. İlk konaklama seçeneği olarak yurtlarda imkanlar ve fiyatlar için oldukça geniş bir skala var-okul sitesinde görebilirsiniz-. Ben yurtları yeterli buluyorum, okuldan arkadaş edinmek için oldukça iyi ve 2-3 kişilik odaların gayet uygun fiyatları var. Bilkent çevresinde ev kiraları çok ucuz olmamakla beraber ulaşım çok yeterli olduğu için Ankara'nın her yerinden ev tutan pek çok öğrenci var. Sonuç olarak Bilkent seçimlerinize ve tercihlerinize göre her bütçeye uygun bir okuldur ve pek çok okula göre çok uygun fiyatlara ve ücretsiz ulaşabileceğiniz pek çok imkana sahiptir.

Ankara'da çeşitli merkezlere giden saat başı ücretsiz servisler bulunuyor. Ayrıca Doğu-Merkez kampüs arası 20 dakikada bir ringler de var. Yemekhanede üç öğün 4 kap yemek çıkıyor, doyurucu oluyor. Bir öğün 5.50 TL'ye getirilebiliyor. Çeşitli yurt imkanları kampüs içinde sunulmakta. Fiyatlara şuradan ulaşabilirsin: http://adaybilgi.bilkent.edu.tr/index.php/yurt-ucretleri/

Yemek için kampüs içinde yemekhane ve birçok cafe var(Café In,Coffee Break,Speed,Kıraç,Mozart,Sofa,Sözeri ,Fiero,Starbucks). En uygun fiyatlısı yemekhane(4.90 fix menü~8.90 seçmeli menü gibi bir fiyatı var sanırım bu sene /seçtiğiniz menüye göre fiyatı da değişiyor)
Speed ve Kıraç'a da öğle arasında yemekhanede yemek istemeyen öğrenciler gidiyor(yemekhaneden biraz daha pahalı)

Ulaşım için Tunus,Sıhhiye,Bahçeli taraflarına gidiyorsanız okulun ring servislerini kullanabilirsiniz(Bilkent öğrenci kartınızı basmanız yeterli).

Konaklama içinse yurtta kalıyorsanız fiyatları şuradan öğrenebilirsiniz: http://www.yurt.bilkent.edu.tr/yurt_ucret.html

1,192 görüntülenme

İlgili Konular

Akademik
11 takipçi

İlgili Şirketler

Canon Eurasia
1190 takipçi
Koton
2252 takipçi
Migros
2181 takipçi
Softtech
41 takipçi