Cevaplar 5

Yükleniyor...
1,372 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Sektörden sunum yapmaya çok fazla insan geliyor, ben de bu şekilde Gıda Mühendislerinin METRO’da iş imkanı bulduğunu öğrendim ve bu sayede METRO’ya başvurdum. Bu sırada araştırma yaptım. METRO’da Gıda Mühendislerinin ne yaptığını öğrendim ve Anlatsın’ı izledim. Oradan öğrendiğim kadarıyla mülakatlar sonrası buraya geldim ve iş ortamını çok sevdim. Daha önce fabrikalarda staj yapmıştım, ofis ortamı istediğimi bildiğim için buraya geldim. İyi ki gelmişim.

343 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Gastronometro’daki OMD ve HoReCa eğitiminde 14 kişiydik. Bu 14 kişi farklı kategorilerden ve departmanlardan insanlardı. Bu arkadaşlarla ve Şeflerimizle birlikte ilk gün profiterol yaptık. Akşam METRO’nun müşterilerinden birisini ziyarete gittik, orada menü analizi, ertesi gün de meze tadımı yaptık. Mezeleri yine aynı şekilde Şeflerimizin bize hazırladığı formüllerle yaptık.

187 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Burası benim ilk iş tecrübem denebilir. Daha önce tabii ki staj yaptım ama böyle bir yerde bulunmamıştım. Burada insanlarla iletişim kurmayı, nasıl konuşmam ve nasıl iletişime geçmem gerektiğini öğrendim.

1,054 görüntülenme
·
Transkripti Göster

METRO stajyerine bir çalışanıymış gibi yaklaşıyor. Burada sadece bir stajyer olarak gelip gitmekle kalmıyoruz, bize belli eğitimler vererek stajımızın dolu dolu geçmesini sağlıyor. İnsanlar çok güler yüzlü ve işlerini severek yapıyorlar. Bu pozitif enerji de bize yansıyor. Burada staj yaptığım için kendimi şanslı hissediyorum.

557 görüntülenme
·
Transkripti Göster

METRO’da Proje Stajyeri olmanın gerçekten bir anlamı var. Buraya başlarken  hepimize bir proje verildi. Benim projemin adı da Pastacılık Projesi’dir. Pastacılık Projesi’nde asıl hedefimiz; son tüketiciye ve Horeca müşterilerine pastacılık alanındaki bütün ihtiyaçlarını karşılayabilmek için ürün skalamızıgenişletmektir. Bu ürün skalamızı genişletmekte benim asıl görevim; araştırma yapmak, tedarikçilerle iletişim sağlamak, toplantılar ayarlamak, numune talep etmek, numunelerin değerlendirilmesi ve bunların listelenmesidir. Bunun dışında da Kategori’nin iş yükü çok yüksek olduğu için onlara olabildiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.