Audi Atölye Ekibi

Audi Atölye Ekibi

9 soruya 9 cevap verildi.

Cevaplar 9

Filtrele:Sırala:

Audi Atölye Servis Danışmanı ne iş yapar? Audi Atölye Servis Danışmanı olarak görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (1 Cevap)

Hasar ve Mekanik Servis Danışmanı olarak 2 farklı danışman var. Mekanik Servis Danışmanı; araç servise geldiğinde Müşteri Danışmanlarımız müşteriyi karşılayıp Servis Danışmanlarımıza yönlendiriyor. Servis Danışmanlarımız da müşterimizle beraber aracın servis süreci boyunca yapılacak tüm işlemlere atölye ve müşteri arasındaki geçişi sağlıyor. Biz burada bir aracıyız. Müşteri isteklerini atölyeye yönlendiriyoruz, atölyeden aldığımız bildirimleri de müşteriye bildiriyoruz.

Servis Danışmanı olarak Doğuş Oto Audi Atölye Ekibi'nde bir gününüz nasıl geçiyor? (1 Cevap)

Eğer Servis Danışmanıysanız ve Doğuş Oto gibi bir yerde çalışıyorsanız 08.00-17.00 arası değil de, yoğunluktan dolayı 08.00-20.00 saatlerinde çalışabiliyorsunuz.

Mekanik kısımdaki Servis Danışmanı’nın belli periyotlarda randevu listesi oluyor. Gelen müşterileri tek tek karşılayarak aracın yapılacak tüm işlemlerini atölyeye bildiriyor ve bunun takibini yaparak müşteriye bilgi veriyor. İşlem sonlanınca da aracını teslim ediyor.

Kaporta’daki Danışmanlarımızda ise durum daha farklı oluyor. Müşterimiz servise ilk geldiğinde sigorta ve müşteri ödemeli olarak iki seçenek olduğu için hangisinden ödeme olacağını soruyoruz. Eğer kaskodan işlem yapılacaksa kaskoyla alakalı bazı evrakları talep ediyoruz ve bu doğrultuda aracın kaydını açıyoruz. Kaporta Danışmanları burada biraz daha fazla işlem yapıyor çünkü aracın kaporta işlemi uzun sürdüğü için bir müşteriyle 1-2 hafta gibi süreçlerde görüşülüyor. Eğer hasar çok daha fazlaysa bu süreç 1 aya kadar çıkabiliyor. Bu süreç zarfında aracın o anki durumu ne ise müşteriyle paylaşılıyor. Bu yüzdenDanışmanlarımızı Mekanik ve Kaporta olarak ikiye ayırabiliriz.

Doğuş Oto Audi Atölye Ekibi'nde hikayeniz nasıl başladı? (2 Cevap)

En başında Doğuş Oto’da tercih edeceğim bir şey yoktu ama otomotive çok meraklı ve yatkın olduğum için Doğuş Oto’ya girmeden önce ağabeyim vasıtasıyla böyle bir iş imkanı olduğunu öğrendim, ardından da Doğuş Oto’yu tercih ettim. Doğuş Oto’ya girmeden önce Doğuş Oto’nun bu kadar büyük olduğunu bilmiyordum, girdikten sonra öğrendim ve araştırmaya devam ettim. Bu yüzden de Doğuş Oto’da kalmayı tercih ettim.

Doğuş Oto Audi Atölye Ekibi'nin görevleri nelerdir? (1 Cevap)

Ben bir Kaporta Servis Danışmanı olduğum için bana gelen araç hem Mekanik’ehem de Kaporta’ya gelebiliyor. Bu yüzden ben iki atölyede de çalışabiliyorum. Örneğin; Mekanik Atölye’ye sesle alakalı sorun için bir araç geldikten sonra Formenimiz test sürüşüne çıkıyor. Test sürüşünden sonra gerçekten müdahale edilecek bir durum varsa hem Müşteri Danışmanımıza hem de Servis Danışmanımıza bilgilendirme yapıyor. İçerideki Formen arkadaşlarımız Teknisyenler onarım yaptıktan sonra test sürüşüne çıkıyor. Mekanik Atölye’de 2 kişi Garanti Departmanı’nda çalışıyor. Aracın herhangi bir parçası garantiden değişecekse bu arkadaşlar devreye giriyor. Ayrıca son kontrolü yapan, aracın mekanik veya işleyişini yapan kişiler var. Ekibimiz gerçekten çok iyi ve süreç bu şekilde işliyor.

İlk başta bir Formen karşılayıp Müşteri Danışmanına aktarıyor. Oradan Servis Danışmanımıza müşteri geliyor ve kayıt açılarak içeriye veriliyor. Teknisyen aracı alıp işlemleri bitiriyor. Bu süre zarfından garantiden parça değişecekse Garanti Departmanı’na bilgi veriliyor. Garanti Departmanı onayladıktan sonra parça değişimi sağlanıyor. Ardından Formen araçla test sürüşüne çıkıyor. Araçtaki sorun giderildikten sonra son kontrole alınıyor ve ardından yıkama işlemi yapılıyor. Sonrasında Danışmana bilgi veriliyor. Danışman da bu süre zarfında içerisiyle koordineli olduğu için müşteriye bilgi vererek onun davetini sağlıyor ve araç teslim ediliyor.

Doğuş Oto Audi Atölye Ekibi'nde nasıl kariyer fırsatları var? (1 Cevap)

Burada kariyer yapmak istiyorsanız bu iş hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor ve sadece okul bitirmek yetmiyor. Teknoloji mekanik anlamda her geçen gün geliştiği için araçlar üzerindeki teknoloji de gelişiyor. Bu yüzden belli bir bilgi birikimi ve tecrübe gerekiyor. Bu sektörde yeniyseniz stajyer oluyorsunuz. Ardından sırasıyla Teknisyen Yardımcısı, Teknisyen, Formenoluyorsunuz. Formen’den sonra burada yapacağınız işlem daha üstse, Formenlik yaparken bir taraftan da okulunuza devam ettiğiniz için Atölye Yetkilisi ya da Servis Müdürü olabilirsiniz. Bu yüzden bu tarz kurumsal şirketlerde yükselme her zaman içeriden gerçekleşir. Dışarıdan bir müdür ya da yetkili almaktansa, içeride hem mekanik işlemleri bilen hem de iş akışını sağlayabilen kişileri yetkili yapmak içerideki teknisyenler için de iyi bir iş olanağıdır.