Assistant Brand Manager

2 soruya 5 cevap verildi.

Cevaplar 5

Yükleniyor...
8,686 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Assistant Brand Manager olarak ürününüz hakkındaki raf fiyatı olsun, nasıl göründüğü olsun, ambalajı olsun, promosyon mekanizmaları olsun, ürünün pazardaki duruşu olsun bütün bu detaylardan, yani üründen aslında siz sorumlusunuz. Ben Dove markasından sorumluyum. Dove’un fiyatlandırmasından tutun rafta nasıl göründüğünden, onun pazardaki diğer ürünlere göre nasıl konumlandıralacağından Dove pazarlama ekibi olarak biz sorumluyuz.

1,006 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Brand Manager’ları, sorumlu oldukları markaların genel müdürleri olarak görüyoruz. Dolayısıyla Assistant Brand Manager’lar da genel müdür yardımcısı konumundadır. Genel müdürler bir takım stratejik kararlar alır ama o yolculukta operasyonel yetkinliklerin de gelişmesi gerekir.

Unilever bir Pazarlama okulu ve yeni yapımızla birlikte hem operasyonu hem de pazarlama faaliyetlerini yönetiyoruz. Yaratılan global vizyonla birlikte lokal ekiplerin pazarlama ajandasına daha fazla katkıda bulunduğu bir yapı var. Bununla birlikte pazarlama faaliyetlerini yönetebilmek için bir takım operasyonel süreçlerimiz var ve bunu Ürün Müdür Yardımcıları takip ediyor. Kariyerinizin ilk aşamalarında bunu yapmanız şirketin bütün süreçlerini öğrenmeniz için çok faydalı oluyor. Pazarlama departmanımız bütün fonksiyonların ortasında oturduğu için Ürün Müdür Yardımcıları yaptıkları işlerle birlikte Tedarik Zinciri, Ajans Yönetimi, Satış, R&D gibi birçok tarafla iletişim halinde olma şansı elde ediyor.

Ben şirkete girdikten 6 ay sonra Magnum çikolata lansmanına liderlik etmem beklendi ve bu lansmanı 2005 yılında yaptık. Biz işe aldığımız insanları geleceğin yöneticileri olarak görüyoruz. Erken yaşta onlara büyük sorumluluklar vererek gelişimlerine katkıda bulunmak istiyoruz.


904 görüntülenme
·
Transkripti Göster

UFS tarafı B2B olduğu için Retail tarafından oldukça farklı. Retail tarafındaki bir MBM tek bir markaya bakarken, burası daha yoğun olduğu için birden fazla markaya bakıyoruz. Ayrıca Satış’la çok entegre bir şekilde çalışıyoruz.

UFS çatısı altındaki markalar için tüketicinin, basının ve iş ortaklarımızın gözündeki imajını kontrol etmek benim sorumluluğumda. Bunun yanı sıra UFS’de gıda güvenliği gibi oldukça büyük servis projelerimiz var. O servislerin yönetilmesi, trendlerin takip edilerek yeni servislerin oluşturulması, işbirliği içinde olduğumuz derneklerle süreçlerimizin yürütülmesi, sektörel fuarlara katılarak stantlarda yer alınması, yemekhane kanalının yürütülmesi, o dönem içerisinde hangi ürünlerin ön plana çıkacağının, hangi aktivasyonların ve etkinliklerin yapılacağının belirlenmesi gibi sorumluluklarım var.

595 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben daha çok inovasyondan ve ürünlerden sorumluyum. İlk olarak pazarın trendlerini araştırıyoruz, pazarın ihtiyacını belirledikten sonra o ihtiyaca yönelik en etkili şekilde nasıl cevap verebileceğimize bakıyoruz. En etkili cevabı bulduktan sonra bu projeyi çıkarabilmek için en efektif yolumuzun ne olduğuna bakıyoruz ve farklı ekiplerden inputlar alarak yeni ürünümüzü piyasaya çıkarmaya çalışıyoruz. En büyük sürecimiz yeni ürün çıkarmak ve piyasadaki ihtiyaçlara cevap vermek ama mevcut ürünlerimizi iyileştirmek, ürünlerin rafta nasıl gözüktüğünü, neyi düzelteceğimizi ve tüketicimizi nasıl daha çok memnun edebileceğimizi belirlemek gibi görevlerimiz de var.

289 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Günümün çoğunluğu yeni projelerimin adımlarını takip ederek geçiyor. Yeni bir proje çıkarmak zor olduğu için sürekli olarak ekiplerle toplantı yapıyoruz ve bunun çıktılarını projelerimizde kullanmaya çalışıyoruz. Geriye kalan zamanda da ürünlerimin nasıl daha iyi yerlere gelebileceğini araştırıyorum.