Hack the Normal

COVID-19 krizi ile hayatımıza giren, evlerdeki "yeni normal" yaşam tarzı için nasıl olumlu bir etki yaratabiliriz?

Cevaplar 4

Arçelik
3582 takipçi

Küresel COVID-19 krizinin yaşandığı bu dönemde, krizin beraberinde getirdiği dinamikleri etkili yönetmek, çevik ve işbirlikçi yaklaşımla fark yaratacak adımlar atmak her zamankinden daha önemli. Krizin etkileri tüm dünyada yaşanırken; bireyler, topluluklar ve organizasyonların sağlığını, güvenliğini ve iyi oluş hâlini desteklemek adına, organik olarak büyüyen ve bağ kuran bir dayanışmanın, gidişatı tersine çevireceğine inanıyoruz.

Dijital dönüşüm vizyonunu gerçekleştirmek için yürüttüğü projelerin yanı sıra fikirlerin hayata geçirilmesine imkân sağlayacak teknolojik ve organizasyonel yapılar sunan Arçelik olarak ATÖLYE iş birliği ile Hack the Normal hackathonunu düzenliyoruz. Belirsizlikte yol alırken yeni stratejiler geliştirerek değişime adapte olmayı ve bireylerden başlayarak ailelere ve organizasyonlara etki edecek dönüşümü başlatmayı hedefliyoruz. Bu dönüşümü başlatırken de kriz sonrası “yeni normal” olarak adlandırılan dönemi odağımıza alıyor ve şu soruyu soruyoruz: “COVID-19 krizi ile hayatımıza giren, evlerdeki ‘yeni normal’ yaşam tarzına nasıl olumlu bir etki yaratabiliriz?”


Hack the Normal, dünyanın kademeli olarak yüzleştiği ve birlikte keşfettiği “yeni normal” olgusunu konu alıyor ve  katılımcıları aşağıdaki alanlarda ticarileşme potansiyeli olan yeni ürün, hizmet ve iş modelleri geliştirmeye davet ediyor.

182 görüntülenme
Arçelik
3582 takipçi

Hack the Normal’a katılan takımlar, Arçelik’in düzenlediği ve ATÖLYE tarafından organize edilen program kapsamında problemi keşfetme, araştırma, çözüm geliştirme, prototipleme ve hikâye anlatıcılığı gibi farklı alanlarda eğitimler alacak ve alanında uzman kişilerin konuşmacı olarak yer alacağı seminerlere katılacak. Katılımcılar, hackathon süresince farklı disiplinlerden ve alanlardan gelen uzmanlardan mentorluk alarak projelerini geliştirme ve fikirlerini rafine etme şansı bulacak. Hackathon sonrasında Arçelik ve paydaşları ile oluşturulacak değerlendirme ekibinin seçeceği projelere Arçelik tarafından prototipleme, üretim, belgelendirme için test ve onay süreçleri ile ilgili ürün geliştirme desteği, Arçelik Türkiye kanalları üzerinden müşterilere erişim için tanıtım desteği, satış olanağı ile fikri hakları için iş modeli desteği verilmesinin yanı sıra, hızlandırma ve kuluçka programlarına katılım, kullanıcılara ve ekosisteme erişim imkânları da sunulacak.

158 görüntülenme
Arçelik
3582 takipçi
  • 15 Mayıs Cuma - PROBLEMİ KEŞFET: 18:00 - 22:00
  • 16 Mayıs Cmt - PROBLEMİ KEŞFET & ÇÖZÜM GELİŞTİR: 09:30 - 19:00
  • 17 Mayıs Pazar - ÇÖZÜMÜ TEST ET & HİKÂYENİ ANLAT: 09:30 - 19:00
123 görüntülenme