Cevaplar 8

Yükleniyor...
3,712 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben teknolojiyi, yeni bir şey öğrenmeyi, bilimi seviyorum. Bu yüzden çok keyifli oluyor çünkü makalelerle sürekli iç içeyiz. Hocalarımız var ve projeleri genelde profesörlerle yapıyoruz. Danışman hocalarımız oluyor ve projelerin bir kısmında TÜBİTAK’la beraber çalışıyoruz. Böyle olunca işin akademik ayağı daha fazla oluyor ve derinliği artıyor. Mesela takımımızda doktoralı arkadaşlar da var. İşin derinliğini artarken hepimize farklı kapılar açılıyor. Bu açılan yeni kapılar da yeniliği ve teknolojiyi seven insanlara büyük keyif veriyor.

561 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ar-Ge’de bulununca işin bir nevi mutfağında oluyorsunuz ve o yemeğe bir miktar tuz katıyorsunuz. Caddelerde arabaları gördüğünüzde, o arabanın bir noktadan bir noktaya nasıl gittiğini siz biliyorsunuz ya da orada çalışmış olduğunuz bir komponent hatırlıyorsunuz. Bu Ar-Ge’de çalışan biri için mutluluk verici tatmin edici bir şeydir. Çünkü sizin yaptığınız çalışma sadece tasarımda, sadece bilgisayarda, sadece kağıt üzerinde kalmıyor. Siz bunu görüyorsunuz ve insanlar bunu kullanıyor. Sizin tasarımında, testinde, geliştirilmesinde katkıda bulunduğunuz bir ekipman insanları mutlu ediyor, insanları bir yerden bir yere götürüyor. Dolayısıyla bu çok büyük bir tatmin kaynağı diye düşünüyorum.

346 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben Ar-Ge çalışanı olduğum için genelde piyasada olmayan ürünler üzerinde çalışıyorum. Bu sebepten dolayı teknolojiyi takip edip yeni bir şeyler üretmeye çalışmak çok güzel ve bu insanı motive ediyor. Şu an Ar-Ge içerisinde PC-based Automation adında bir proje üzerinde çalışıyoruz. Normalde fabrikalarda kullanılan Hardware PRC'lerin Software durumuna getirilmesine yönelik yeni jenerasyon PRC'ler olarak geçiyor. Herhangi bir bilgisayar üzerinde Software bir şekilde çalıştırılabilmesini sağlamak amacıyla yapıyoruz. Ben 4 yıldır bu projede çalışıyorum. 4 yıl boyunca üzerinde çalıştığım bir ürünü Hannover Messe Fuarı'nda gördüğüm zaman bu gerçekten de motive edici oluyor.

466 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Üniversite ve yüksek lisans eğitimini bitirdikten sonra son 17 yıldır Ar-Ge alanında çalışıyorum. Bu benim tercih ettiğim ve olmak istediğim bir alan. Ar-Ge’nin hızlı ve değişken yapısı beni tatmin ediyor. Bunun yanında devamlı yeni fikirler üretmek ve bu fikirlerin günün sonunda gerçek bir şeye dönüştüğünü görmek gerçekten beni motive ve mutlu ediyor. Bu yüzden kariyerimin ilk gününden itibaren Ar-Ge’de çalışıyorum.

382 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ar-Ge çalışanının en önemli özelliklerinden biri meraktır. Sürekli araştırır, geliştirir, bunları paylaşıp uygulamaya koyar. Beni de bir Ar-Ge çalışanı olarak en çok cezp eden özelliklerinden biri bu. Ben de olabildiğince her gün yeni şeyler keşfetmeye çalışıyorum, trendleri takip ediyorum, global ölçekte nasıl daha iyi olabileceğimiz üzerine kafa yoruyorum. Sürekli bir şeyler araştırmak ve bunları hayata geçirmekten çok keyif alıyorum.