Cevaplar 6

Sırala:
Ben teknolojiyi, yeni bir şey öğrenmeyi, bilimi seviyorum. Bu yüzden çok keyifli oluyor çünkü makalelerle sürekli iç içeyiz. Hocalarımız var ve projeleri genelde profesörlerle yapıyoruz. Danışman hocalarımız oluyor ve projelerin bir kısmında TÜBİTAK’la beraber çalışıyoruz. Böyle olunca işin akademik ayağı daha fazla oluyor ve derinliği artıyor. Mesela takımımızda doktoralı arkadaşlar da var. İşin derinliğini artarken hepimize farklı kapılar açılıyor. Bu açılan yeni kapılar da yeniliği ve teknolojiyi seven insanlara büyük keyif veriyor.
Ar-Ge’de bulununca işin bir nevi mutfağında oluyorsunuz ve o yemeğe bir miktar tuz katıyorsunuz. Caddelerde arabaları gördüğünüzde, o arabanın bir noktadan bir noktaya nasıl gittiğini siz biliyorsunuz ya da orada çalışmış olduğunuz bir komponent hatırlıyorsunuz. Bu Ar-Ge’de çalışan biri için mutluluk verici tatmin edici bir şeydir. Çünkü sizin yaptığınız çalışma sadece tasarımda, sadece bilgisayarda, sadece kağıt üzerinde kalmıyor. Siz bunu görüyorsunuz ve insanlar bunu kullanıyor. Sizin tasarımında, testinde, geliştirilmesinde katkıda bulunduğunuz bir ekipman insanları mutlu ediyor, insanları bir yerden bir yere götürüyor. Dolayısıyla bu çok büyük bir tatmin kaynağı diye düşünüyorum.
Ben Ar-Ge çalışanı olduğum için genelde piyasada olmayan ürünler üzerinde çalışıyorum. Bu sebepten dolayı teknolojiyi takip edip yeni bir şeyler üretmeye çalışmak çok güzel ve bu insanı motive ediyor. Şu an Ar-Ge içerisinde PC-based Automation adında bir proje üzerinde çalışıyoruz. Normalde fabrikalarda kullanılan Hardware PRC'lerin Software durumuna getirilmesine yönelik yeni jenerasyon PRC'ler olarak geçiyor. Herhangi bir bilgisayar üzerinde Software bir şekilde çalıştırılabilmesini sağlamak amacıyla yapıyoruz. Ben 4 yıldır bu projede çalışıyorum. 4 yıl boyunca üzerinde çalıştığım bir ürünü Hannover Messe Fuarı'nda gördüğüm zaman bu gerçekten de motive edici oluyor.
Üniversiteve yüksek lisans eğitimini bitirdikten sonra son 17 yıldır Ar-Ge alanındaçalışıyorum. Bu benim tercih ettiğim ve olmak istediğim bir alan. Ar-Ge’ninhızlı ve değişken yapısı beni tatmin ediyor. Bunun yanında devamlı yenifikirler üretmek ve bu fikirlerin günün sonunda gerçek bir şeye dönüştüğünügörmek gerçekten beni motive ve mutlu ediyor. Bu yüzden kariyerimin ilkgününden itibaren Ar-Ge’de çalışıyorum.
Ar-Ge çalışanının en önemli özelliklerinden biri meraktır. Sürekli araştırır, geliştirir, bunları paylaşıp uygulamaya koyar. Beni de bir Ar-Ge çalışanı olarak en çok cezp eden özelliklerinden biri bu. Ben de olabildiğince her gün yeni şeyler keşfetmeye çalışıyorum, trendleri takip ediyorum, global ölçekte nasıl daha iyi olabileceğimiz üzerine kafa yoruyorum. Sürekli bir şeyler araştırmak ve bunları hayata geçirmekten çok keyif alıyorum.

İlgili Konular

Mühendislik

77 soru, 96 cevap.

İlgili Şirketler

Philip Morris / Sabancı

94 soru, 248 cevap.

Avon

25 soru, 40 cevap.

Siemens

149 soru, 219 cevap.

Arçelik

121 soru, 187 cevap.

DenizBank

121 soru, 223 cevap.

Hepsini Göster (23)
Perfetti Van Melle

70 soru, 152 cevap.

TürkTraktör

63 soru, 110 cevap.

Kraft Heinz

42 soru, 68 cevap.

British American Tobacco

124 soru, 247 cevap.

BSH

102 soru, 272 cevap.

Pronet

122 soru, 167 cevap.

Huawei

73 soru, 118 cevap.

Opsago

38 soru, 58 cevap.

Garanti Bankası

78 soru, 183 cevap.

Unilever

57 soru, 121 cevap.

Migros

192 soru, 354 cevap.

Doğuş Otomotiv

53 soru, 97 cevap.

Abdi İbrahim

89 soru, 245 cevap.

Microsoft

59 soru, 101 cevap.

Mercedes-Benz Türk

56 soru, 103 cevap.

AXA SİGORTA

52 soru, 110 cevap.

Vodafone

100 soru, 132 cevap.