Ağ ve İletişim

Ağ ve İletişim

8 soruya 8 cevap verildi.

Cevaplar 8

Filtrele:Sırala:

Ağ ve İletişim Müdürü olarak Migros'ta görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (1 Cevap)

Farklı fonksiyonlara sahip üç ayrı ekibin yönetimini yapıyorum. Hem Ar-Ge hem de Altyapı Planlama Ekibi olmamız nedeniyle teknolojik alandaki gelişmeleri yakinen takip ediyoruz. Bu gelişmelerden Migros için katma değer olduğunu düşündüğümüz başlıkları projelendirerek hayata geçiriyoruz. Migros çok hızlı büyüdüğü için organik ver inorganik büyümelerde süreç ve kapasite planlamasını, stok ve bütçeyi yöneterek raporluyorum.


Ana sorumluluğumuz; satış ve destek kanallarımızın yürüttükleri operasyonların performanslı ve aksamadan yürütülmesi için onlara gerekli altyapıyı sağlamaktır. Migros’un tüm uç birimleri bizler için çok kritik bir öneme sahiptir. Bu birimlerde anlık olarak binlerce online işlem yürütülüyor. Biz de bu işlemlerin sürdürülebilir şekilde devam ettirilebilmesi için uygun çözüm ve altyapıları sunuyoruz.

Ağ ve İletişim Müdürü olarak Migros'ta bir gününüz nasıl geçiyor? (1 Cevap)

Migros’taki günlerimiz yoğun ama keyifli geçiyor. Çok fazla sayıda aktif proje takip ediyoruz. Ekip arkadaşlarımla beraber gün içinde bu projelerin değerlendirmelerini yaparak diğer ekiplerle iletişim halinde oluyoruz. Yine bu projelerin planlama ve operasyon kısımlarını değerlendiriyoruz. Gün sonlarında bunlara dair raporlamaları yapıyoruz.


Migros Ağ ve İletişim Departmanı'nın üzerinde çalıştığı bir proje örneği anlatır mısınız? (1 Cevap)

Yakın dönemde Migros tarafından Kipa şirketinin satın alımı gerçekleşti. Bu satın alma sürecinde en büyük adımlardan bir tanesi iki şirketin network anlamında entegrasyonunun gerçekleştirilmesiydi. Bu network entegrasyonu bizim için bir başarı hikayesi oldu. Ekibimizin tecrübesi ve doğru planlaması sayesinde 170 mağazayı, 1 ana sistem odasını ve 1 dağıtım merkezini kesintisiz şekilde Migros’a adapte ettik. Şu an tüm Kipa altyapısı Migros’un standart sistemleriyle çalışıyor.


Migros'ta Ağ ve İletişim alanında nasıl kariyer fırsatları var? (1 Cevap)

Migros'ta yaz dönemlerinde üniversite stajyerleri, diğer dönemlerde de lise stajyerleri bulunuyor. Bizim onlardan beklentimiz; sürekli sorgulayan ve araştıran tarafta olmaları, sadece bir staj defterini doldurmak uğruna burada olmamalarıdır. Günün sonunda hem kendilerine hem de Migros’a katma değer sağlayan projelerin içinde yer almalarını istiyoruz. Hemen hemen tüm pozisyonlarımızda projelere bağlı olarak yeni mezun ya da bu işte uzman seviyedeki arkadaşlardan alımlarımız oluyor. Her ekibimizde alanında uzman ve jonior dediğimiz işe yeni giriş yapan arkadaşlarımız da çalışıyor.


Migros'ta Ağ ve İletişim alanında hangi bölüm ve üniversite mezunları çalışıyor? (1 Cevap)

Bu sorunun cevabının kişinin kendisinde bittiğini düşünüyorum. O kişi hangi alanda ilerlemek ve gelişmek istiyorsa, hangi alanda başarılı olabileceğini düşünüyorsa o yönde ilerlemesi en uygunudur. Bizim işe alım süreçlerinde bazı kriterlerimiz var ancak o kişinin yetkinlik düzeyine ve kendini geliştirme isteğine de bakıyoruz. Bu anlamda da herhangi bir üniversitenin herhangi bir bölümünden ziyade hangi alanda ilerlemek istediği de bizim için önemlidir.


Kişilerin Çalıştığı Şirketler

Migros

192 soru, 354 cevap.

Kişilerin Üniversiteleri

Sakarya Üniversitesi

17 soru, 224 cevap.

Kişilerin Bölümleri