Ağ ve İletişim

7 soruya 7 cevap verildi.

Cevaplar 7

Yükleniyor...
295 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ağ ve İletişim Birimi bu projedeki en büyük birim diyebilirim. Birbirinden tamamen bağımsız iki farklı firmanın sistemlerinin entegrasyonunu ve tek standarda dönüştürülmesi konusunda kısa soluklu bir proje geçirdik. Projenin kısa olmasının nedeni; düzgün ve doğru planlamadan, buna dair tecrübelerimizden kaynaklanıyor.

Kipa firması tamamıyla yurtdışından yönetilen, Migros’tan bağımsız, ayrı bir anlayışla kurulan bir mimariye sahipti. Bunu Migros’la entegre etmek üzere yurtdışı ekipleriyle uzun süreli ve kritik çalışmalar planladık. Günün sonunda iki firmanın başarılı bir şekilde tek bir yapı üzerinde çalışmasını sağladık.

212 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bu sorunun cevabının kişinin kendisinde bittiğini düşünüyorum. O kişi hangi alanda ilerlemek ve gelişmek istiyorsa, hangi alanda başarılı olabileceğini düşünüyorsa o yönde ilerlemesi en uygunudur. Bizim işe alım süreçlerinde bazı kriterlerimiz var ancak o kişinin yetkinlik düzeyine ve kendini geliştirme isteğine de bakıyoruz. Bu anlamda da herhangi bir üniversitenin herhangi bir bölümünden ziyade hangi alanda ilerlemek istediği de bizim için önemlidir.

195 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ağ ve İletişim Birimi bu işin görünmeyen tarafında yer alıyor. Örneğin; Migros mağazalarında alışveriş yapan müşterilerin hiçbir işleminin kesilmemesi ve müşteri konforunun bozulmaması gerekiyor. Biz de arka planda yaptığımız projelerle, aldığımız kararlarla ve yapılan işlemlerle bu süreçlerin sürdürülebilirliğini sağlıyoruz.

182 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Farklı fonksiyonlara sahip üç ayrı ekibin yönetimini yapıyorum. Hem Ar-Ge hem de Altyapı Planlama Ekibi olmamız nedeniyle teknolojik alandaki gelişmeleri yakinen takip ediyoruz. Bu gelişmelerden Migros için katma değer olduğunu düşündüğümüz başlıkları projelendirerek hayata geçiriyoruz. Migros çok hızlı büyüdüğü için organik ver inorganik büyümelerde süreç ve kapasite planlamasını, stok ve bütçeyi yöneterek raporluyorum.

Ana sorumluluğumuz; satış ve destek kanallarımızın yürüttükleri operasyonların performanslı ve aksamadan yürütülmesi için onlara gerekli altyapıyı sağlamaktır. Migros’un tüm uç birimleri bizler için çok kritik bir öneme sahiptir. Bu birimlerde anlık olarak binlerce online işlem yürütülüyor. Biz de bu işlemlerin sürdürülebilir şekilde devam ettirilebilmesi için uygun çözüm ve altyapıları sunuyoruz.

181 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Migros’taki sistemlerin sürekli erişilebilir olması gerektiği için bu sistemler ve altyapı üzerindeki kısa çalışmalar bile büyük hassasiyet gerektiriyor. Yönettiğimiz sistemler çok kritik olduğu için yönetsel açıdan büyük bir titizlikle gerçekleştirilmesi gerekiyor. Yedekleme anlamında büyük bir mimariye sahibiz, her sistemin bir yedeği mevcut. Dolayısıyla birden fazla servis sağlayıcı ve entegratör firmayla çalışıyoruz. Dönem dönem bu firmalarla olan yönetsel zorluklarla karşılaşıyoruz.