Cevaplar 6

Yükleniyor...
13,876 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünün asıl amacı;teknoloji ve bilişim alanında uzman olabilecek ve yöneticilik yapabilecek kişileri yetiştirmektir. Global düzeyde düşündüğümüz zaman büyük ve kurumsal firmalardan internet sitesi ve IT departmanı olmayan, teknolojiyi kullanmayan hiçbir firma yok. Bu nedenle bizim bölümümüzden mezun olan kişilerin iş bulabilme sahaları ve alanları çok geniş. IT deyince aklımıza belki çok dar bir alan gelebilir ama IT’nin de kendi içerisinde çok farklı alanları var. Veri madenciliği, veri analizi, veri ambarcılığı, yazılımcılık gibi bilgisayar, teknoloji veya IT ile alakalı bir konuda ilerleyip yönetici veya direktör olabilirsiniz. Bu nedenle bölümümüzün gayet geniş bir yelpazeye sahip olduğunu düşünüyorum. Bu konuda kendini geliştirmek isteyenlerin de BAT IT departmanında staj yapma imkanını değerlendirmelerini kesinlikle tavsiye ediyorum.

Aslında her işi yapabilecek eğitim verilir. Bu size kalmış, örneğin siz yazılımcı olmak istiyorsanız ağırlığınız bu yönde olmalı ya da kendinizde planlamayı çok iyi yaparım diye bir düşünce varsa bu alanda kendinizi geliştirip araştırmalar yapabilirsiniz. İş imkanı, şirketlerin bilgi teknolojilerine ve çalışanlarına ihtiyaç duyduğu sürece hep var olacak.

11,832 görüntülenme

bunun için ziyaret edilmesi gereken sayfa: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.348615845340548.1073741832.332655736936559&type=3

Yönetim Bilişim Sistemleri mezunları;

Sistem Analisti ve Tasarımcısı,

Programcı,

Proje Uzmanı/Yöneticisi,

IT Uzmanı,

Satış-Pazarlama Bölümü Uzmanı/Yöneticisi,

İnsan Kaynakları Uzmanı/Yöneticisi

Akademisyen gibi çeşitli unvanlar da görev yaparlar.

https://burhanburak.blogspot.com.tr/2016/07/turkiyedeki-kariyer-ilanlarnda-ybs.html

10,104 görüntülenme

Yazılım şirketleri,yönetim pozisyonları,bilgi işlem merkezleri,bankalar,uluslararası danışmanlık şirketleri vs. pek çok yer var :)

8,332 görüntülenme

Bunu burada saymakla bitiremeyiz. Örnek olarak Sistem Analisti, İş Analisti, İş zekası uzmanlığı, Yazılımcı, Network Uzmanı, Siber Güvenlik Uzmanı, ve gerekli deneyimler birikimler sağlandığı sürece Chief Executive Officer(CEO)'a kadar yolu var.

8,747 görüntülenme

İlgili Şirketler

ING
105 takipçi
Koton
2315 takipçi