Cevaplar 5

Yükleniyor...
1,877 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Lojistik; Yedek Parça,  Araç İthalat ve Dağıtım olarak ikiye ayrılıyor. Yedek Parça kısmında da İthalat, Operasyon, Depo, Pazarlama departmanları mevcut. Ben Yedek Parça kısmında Operasyon Departmanı’nın altında Stok Planlama Birimi’nde çalışıyorum. Biz siparişlerimizi Stok Planlama Birimi’ne verdikten sonra süreç İthalat Departmanı’na geçiyor. İthalat Departmanı, ana kaynaktan toplanılan parçaların yoldaki ve gümrükteki ithalat sürecini hallediyor ve süreç Depo kısmına geçiyor. Depo ise parçaların kabulünü yapıyor, Pazarlama Departmanı da parçaların fiyatlandırılmasında görev alıyor.

1,010 görüntülenme
·
Transkripti Göster

En tatmin edici kısmı, müşteri memnuniyetine katkı sağlamak çünkü rekabetin yüksek olduğu bir sektörde çalışıyoruz ve müşteri memnuniyeti bizim açımızdan çok önemli. Biz parçaların bulunabilirliğini sağladığımızda müşteri memnuniyetine katkı sağlamış oluyoruz. Lojistik içerisinde de sistemden ötürü sürekli geliştirme yapabiliyoruz. Dolayısıyla yeni projeler üretmek ve geliştirme yapmak beni tatmin ediyor.

912 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Stok Planlama Departmanı yedi kişiden oluşuyor ve her kişi ayrı bir markadan sorumlu olarak çalışıyor. Volkswagen markası büyük olduğu için ona hep birlikte bakıyoruz. Her bir markanın stratejisi farklı olduğu için de her bir kişi stok yönetimini kendisi yapıyor.

683 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yedek Parça Stok Planlama Yetkilisi, Doğuş Otomotiv’in distribütörü olduğu tüm markaların yedek parça ve orijinal aksesuarlarının stok planlamasını ve yönetimini yapar. Ayrıca planlama sisteminin geliştirilmesinden, yıllık hedeflerin ve KPI’ların tutturulmasından sorumludur.

666 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Günümüz, ana kaynağı aktardığımız bir önceki günün siparişlerinin teyitlerini kontrol etmekle başlıyor. Stoktan karşılayamadığımız siparişleri teker teker inceleyip analiz ediyoruz ve kritik stok seviyesine ulaşan parçaların stok planlamasını yapıyoruz. Ardından hangi markanın sipariş zamanı geldiyse ona göre haftalık stok planlaması yapıyoruz.