Teknik Lider

2 soruya 2 cevap verildi.

Cevaplar 2

Yükleniyor...
343 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Arçelik Ar-Ge’deki bütün çalışmalar proje bazlı yürütülüyor. Dolayısıyla belli bir tecrübeye ulaşmış arkadaşlarımız projelerde Projeci çalışıyorlar. Teknik Lider; multidisipliner gibi daha geniş kapsamlı büyük projeleri yöneten kişidir. Bu kısımda bulunan arkadaşlarımız Ar-Ge’de yapılan çalışmaların istenen zamanda tamamlanması için kaynakların en iyi şekilde kullanılması, mümkünse yurtiçi ve yurtdışındaki üniversite kaynaklarının değerlendirilmesi ve üniversite işbirliklerinin yapılması, çalışmaların en iyi şekilde yürütülmesi, TÜBİTAK ve Sanayi Bakanlığı’nın desteklediği projelerde liderlik yapması, Arçelik Ar-Ge’sinin vizyonu ve misyonu çerçevesindeki faaliyetlere yönelik olarak işbirlikleri geliştirmesi için çalışır.

244 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Arçelik’te saat 8’de göreve başlayıp proje yönetimindeki sistematikler için belli toplantılar yapıyoruz. Eskiden biraz daha farklı proje sistematiği izlerdik. Buna şelale tipi proje yönetimi adını veriyoruz fakat son dönemde agile proje yönetimi adını verdiğimiz yönetimin daha uygun olduğunu gördüğümüzden dolayı bu sisteme geçtik. Böylece her gün projeyle ilişkili kişiler çok kısa bir sürede yapılacak proje hakkında tartışabiliyor.

Sabah saat 8’de işe başlayıp çayımızı içtikten sonra proje grubundaki ilgili arkadaşlarla 15-20 dakikalık bir toplantı yaparak projelerin üzerinden geçiyoruz. Ardından daha detaylı toplantılar yapıyoruz. Bunun dışında laboratuvarda yapılan çalışmaları izleyip ortaya çıkan sorunlara anında müdahale ediyoruz. Bu süreç için de open door politikamız var. Kapı hep açık olduğundan dolayı gün içerisinde doğan sorunlara sürekli müdahale etmek için aktif olarak çalışıyoruz. Çok maraton gibi görünse de kendi içinde çok heyecanlı ve tempolu bir çalışma var.