Tarım Bankacılığı

13 soruya 14 cevap verildi.

Cevaplar 14

Yükleniyor...
2,329 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Tarım Bankacılığı her şeyden önce en keyifli bankacılıktır çünkü Türkiye’de en az dokunulmuş alana dokunan, hayatımızda en önemli yeri kapsayan, çiftçilerimize hizmet eden bir bankacılıktır. Bence çiftçiye hizmet etmek kutsaldır. Çiftçi dediğiniz toprakta yetiştiren, ihtiyaçları karşılayan insanlarımızdır ve bu insanlarımızın bazı ihtiyaçları var. Hepimizin para ihtiyacı var ve biz Tarım Bankacılığı’nda bu hizmetleri sunarak çiftçimizin hayatını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Bizim “Çiftçimizin yüzü gülsün!” diye bir mottomuz var ve biz de çiftçimizin yüzünü güldürmeye çalışıyoruz. İhtiyaç duyduğu akaryakıtı, gübreyi ve tohumu alabilmesi için, çocuklarını evlendirirken düğün yapması için, ufak bir ihtiyacını karşılaşmak ve birikimini değerlendirmek için biz bu bankacılığı yapıyoruz. Dolayısıyla Tarım Bankacılığı; çiftçimize, hayvancılıkla, balıkçılıkla ve arıcılıkla uğraşan kesimimize sunduğumuz bir bankacılık hizmetidir.

2,311 görüntülenme
·
Transkripti Göster

DenizBank’ta bir Tarım Bankacısı,  ya ihtiyacımıza yönelik Tarım Bankacılığı Portföy Yöneticisi ya da bizim Satış Temsilcisi dediğimiz bölgelerimizde yer alan Satış Ekibimizin bir parçası olarak başlar. Portföy Yöneticileri şubelerimizde görev alarak portföyü yönetir, Satış Temsilcilerimiz ise Portföy Yöneticiliği öncesinde satış tecrübesini alabilmesi ve satışı deneyimleyebilmesi için müşterilerimize bölgelerde ve şubelerde hizmetlerimizi sunar. Portföy Yöneticisi’nin kariyeri iş kolundan bağımsız olarak hemen hemen aynıdır ama iyi bir Portföy Yöneticisi, o şubenin yöneticiliğini hayal eder. Bu süreçte genel müdürlük ekiplerinde, bölgelerde ve farklı ekiplerde görev alabilir, bu da empati kurabilmesini sağlar.

Bugün benim Satış Ekibimde çalışan bir arkadaşın Portföy Yöneticiliği tecrübesinin olması benim için çok önemli çünkü karşısındaki insanı anlayabilmesi, o koltuğa oturan insanın tecrübelerini bilip empati kurabilmesi, ona yardımcı olabilmesi gerekiyor. Bugün IQ diye konuştuğumuz konu artık EQ’ya kayıyor. EQ ise karşınızdakiyle empati kurabilmek, kendinizi karşınızdakinin yerine koyabilmek anlamına geliyor. Kariyer yolculuğu da buralardan geçiyor. Şube Yöneticiliği sonrasında Bölge Yöneticiliği, genel müdürlükte Bölüm Müdürlüğü, Grup Müdürlüğü, Bölge Satış Müdürlüğü gibi farklı birçok kariyer fırsatı var.


1,061 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Tarım Bankacılığı alanında genel müdürlükte ve bölgelerde bu işi yapan arkadaşlarımız var ancak Portföy Yöneticiliği’nde ya portföyün yöneticisi olursunuz ya da portföy yönetileni olursunuz. Bu anlamda Portföy Yöneticisi olabilmek için rakamları yönetebilmeniz gerekiyor. İyi bir satışçı, rakamlarını ve ne yaptığını bilen, yorulmasının karşılığında ne olduğunun farkında olan ve nereye ulaşacağını bilen insandır. Gerek tarım bankacılığında gerekse diğer iş kollarındaki bir Portföy Yöneticisi; portföyünü yöneten, portföyüne hakim olan, müşterisinin ihtiyacını iyi bilen ve zamanında çözüm sunan kişilerdir. Rekabetin olduğu yerde bir önceki ihtiyaca gidebiliyorsanız; o ihtiyacı karşılayan, fark yaratan ve hedefe ulaşan kişi sizsinizdir.

820 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Tarım Bankacılığı, bankacılık sektöründe yeni bir konsept. DenizBank’ta çok yeni değil ama farklı bir yapısı var. DenizBank Tarım Bankacılığı’nın 15 yıllık bir geçmişi olduğu için tamamıyla bir iş kolu. Bu anlamda DenizBank Tarım Bankacılığı’nın altında Satış Ekibi ve Pazarlama Ekibi var. Bizi sektörden ayrıştıran ve çiftçimizin yüzünü güldüren bir ürünümüz var. Pazarlama Ekibinin altında da o ürünü yöneten özel bir ekip var. Pazarlama Ekibi; pazarlama ihtiyaçlarımıza yönelik taleplerimizi takip eder, bize yeni ürün ve hizmetler sunar ve bizi farklılaştırır. Satış Ekibimiz ise bölgeleri, şubeleri ve portföy yöneticilerini koordine eder.