Cevaplar 3

Yükleniyor...
641 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bankacılık, bireysel müşteriler ve firmalara verilen finansal danışmanlık olarak ikiye ayrılıyor. Bireysel Bankacılık; çocuk, genç, emekli, çalışan gibi her hanedeki bireyler tarafı oluyor. Bu müşterilerinin hepsinin günlük finansal ihtiyaçları Bireysel Bankacılık’ın kapsamına giriyor.

449 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bireysel Bankacılık yapılanmasında iki parça var. İlki müşteriye yüz yüze danışmanlık ve hizmet veren büyük danışmanlık kadromuz, diğeri de birçok arkadaşımızın bankayla tanışma ve bankacılığın temelini öğrendiğimiz görev noktasıdır. Bunun arkasında da genel müdürlükte ve operasyonel merkezde bu ekibe destek veren Teknoloji, Pazarlama ve Satış ekipleri var.

Şube tarafında birçok arkadaşımız görev noktasında ağırlıklı olarak bireysel müşterilerimize günlük, kart, mevduat, yatırım, komplike ürünler hakkında bilgi veriyor. Bireysel Bankacılıkta çok fazla detay ve ürün var. Bunu finansal danışmanlık sağlamak, müşterimize değer yaratmak, müşterimizi teknolojinin nimetleriyle tanıştırmak, kazan/kazan şeklinde fayda sağlamak ve daha üst yararlardan banka olarak faydalandırmak diye düşünebilirsiniz.

Genel müdürlük tarafında Garanti Bankası şubelerini mümkün olduğunca çağın en iyi teknolojileriyle donatıyoruz. Hatta yaptığımız bazı projeler BBVA çerçevesinde pilot program olarak Amerika’da, İspanya’da, Latin Amerika’da kullanılıyor.

Şubelerimizde birçok dijital çözümümüz var. Hızlı ve aktif bir şekilde finansal gruplara hizmet veren bir yapı oluşturuyoruz. Bunun arka tarafında çok ciddi miktarda teknolojik yatırım oluyor. Bunun birkaç yapısı ve segmenti var. Ağırlıklı olarak müşterilerimizin çoğu kitle grubundadır. Mevduat ya da kredi hacmi arttıkça biz bunlara daha özel bir portföy hizmeti veriyoruz. Bu da şubede ikinci bir görev noktası oluyor.

Biraz daha komplike ihtiyacı olan müşterilerimize Özel Bankacılıkta hizmet veriyoruz. Buradaki danışmanlık daha da sofistike hale geliyor. Derivative ve türev gibi ürünlere kadar varan ihtiyaçlar var. Biz genel müdürlükte bu hizmeti veren segmentleri yaratmış durumdayız. Bu segmentlerin altında da çok fazla grup var ama özetle Proje Ekiplerimiz, sürekli projelerle çalışıp buraya destek veren ekipler, Ürün Uzmanlarımız, sahada çalışıp destek veren bir Satış ve Pazarlama Destek ekibimiz var.

Bireysel Bankacılık en çok müşterisi ve ürünü olan segmenttir. Tüzel müşterilerin bile birçok ürünü aslında bireysel üründür. Burada Teknoloji Dijital ekipleri ve Bireysel Destek ekipleri var. Biz de en iyi fırsatları, en iyi mobil, dijital ve şube hizmetini verebilmek için çokça çalışıyoruz.

Bireysel Bankacılık olarak bunu ölçen tek bir yayın kuruluşu var. World Finance bizi 4 senedir Bireysel Bankacılıkta üst üste Avrupa’nın en iyi bankası seçti. Bunun sebebi de bu kapsamı, derinliği ve faydaları bizim müşteriye sunabilmemizdir. Dijital Bankacılık ve Mobil Bankacılıkta yıllara baktığınızda Forrester en önemli ölçektir, benchmark’tır. Burada da dünyada birinci ya da ikinci oluyoruz.

Şirketimizin ana ortağı BBVA, dijital tarafta öncü bir banka. Biz de onun liderliğinde ilerliyoruz. Teknoloji ve dijitale çok yatırım yapan bir bankayız. Bunun sonuçlarını müşterilerimize yansıtıyoruz. Bankamız pazar payında ve birçok alanda özel ve yabancı bankalar arasında bir numara. Hatta geçen sene bir numara olmayan ürünümüz yoktu.


164 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben daha çok Bireysel Pazarlama’dayım. Normalde Pazarlama deyince aklımıza banka gelmiyor. Pazarlama’yla bankacılığın kesiştiği yerin nasıl olacağı hakkında en başta biraz tedirgindim çünkü normalde bir ürün pazarlarsınız ama biz burada para pazarlıyoruz. Aslında insanlara para satmaya çalışıyoruz. Çok eğlenceli bir bölüm. Ben Pazarlama’ya daha yakınım. Finans ve ekonomi seven bir insan değilim ama tabii ki Pazarlama’nın içinde bunlar da var. Burada müşteriye nasıl daha iyi satış yapabileceğimizi düşünüyoruz. Şu anda müşteriye ürün sunmadan önce onu daha iyi tanımak için bir projemiz var. Ben departmanım sayesinde bu projeyi daha iyi kavrayıp öğrendim.