Cevaplar 10

Yükleniyor...
757 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben üniversite eğitiminde aldığımız derslerin bize bir bakış açısı kazandırdığını ve olaylara yaklaşım yeteneğimizi geliştirdiğini düşünüyorum. Bazı dersler çok alakasız gözükebilir ama bunlar bize bir şeyler katıyor ve olaylara yaklaşım tarzımızı belirliyor. Bu yüzden spesifik bir ders örneği vermeme gerek yok. Genel olarak üniversitede aldığım eğitimin benim kişiliğimi belirlediğini düşünüyorum. Umarım bu beni ileride iş hayatında bir başarıya ulaştırır.

1,141 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Her alana yönelebilirsiniz. Üniversite süresince kendinizi ne kadar geliştirdiğinize ve hangi alana yöneldiğinize göre değişen bir kariyer yolu sizi bekleyebilir. Finansla, pazarlamayla ilgilenebilirsiniz veya tamamen akademik yönde devam etmeye karar verebilirsiniz. Bu tamamen sizin kendinizi hangi alanda geliştirmek istediğinize göre değişir.

1,863 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ekonomi bölümünde daha çok teorik bilgiler var. Burada genel olarak analitik yönünüz gelişiyor. İşletme bölümü ise daha pratik ve iş hayatına yönelik oluyor. Bazen şirketlerin geldiği veya projeler yaptığımız dersler oluyor. Bu ikisinin benim için çok güzel bir kombinasyon olduğuna ve bunun iş hayatında çok yararı olacağını düşünüyorum.

5,703 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bankacılık sektöründe çalışmanın analitik bakış açısını geliştirdiğini düşünüyorum. Bankacılık sektöründe çok fazla data var ve bu dataya göre aksiyona geçmeniz gerekiyor. Bu yüzden analitik olmak bence gerekli. Pazarlama Departmanı’nda olsanız bile datayla çok içli dışlı oluyorsunuz, bu da o yönünüzü geliştirmenizi sağlıyor. Benim de bu sektöre girerken bazı korkularım vardı ama buraya geldiğimde korkulacak bir şeyin olmadığını fark ettim. Burada insanlar çok samimi ve daha rahat bir ortam var. Kafasında soru işareti olan insanları da anlıyorum ama en azından Talent Camp’e katılarak veya staj yaparak burayı daha iyi görüp bankacılık sektörü hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirler.

358 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Beni ekibim motive ediyor çünkü çok güzel bir ekibim var. Banka gençlerden oluşuyor ve çalışanlar arasında çok güzel bir iletişim oluyor. Dolayısıyla böyle güzel bir ortamda çalışmak benim için çok keyifli. Bunun dışında bankanın eğitime verdiği önem çok önemli çünkü ben de eğitime çok önem veriyorum ve bu benim performansımı etkiliyor. Herhangi bir konu hakkında eğitim almak istediğimde bu olanağı bana bankanın vermesi gerçekten çok güzel.