Satış Kategori

Satış Kategori

7 soruya 9 cevap verildi.

Cevaplar 9

Filtrele:Sırala:

Koton'da Satış Kategori Yöneticisi olarak yaptığınız mağaza ziyaretlerini anlatır mısınız? (1 Cevap)

Mağaza ziyaretlerinde olması gereken metrekareleri en verimli ve karlı şekilde çalıştırmaya çalışıyoruz. Bizim sistematik bir altyapımız, mağazanın da kendi gerçeklikleri var. Sistematik altyapının verdiği verilerle mağazanın gerçek hayattaki yaşanmışlıklarını çakıştırıyoruz.

Satış Kategori Yöneticisi ne iş yapar? Satış Kategori Yöneticisi olarak görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (2 Cevap)

Bu pozisyonun görev ve sorumlulukları çok değişken ve çok yönlü diyebilirim. Günden güne değişen çok çeşitli konularımız oluyor. Örneğin; reklamda çıkan bir kampanyadan bir trikonun hangi mağazada eksik olduğuna ya da bir mağazada kaç metrekarede olacağına kadar çok geniş çaplı konularımız var. Kısacası bu pozisyonun temel amacı; üstlenilen kategorilerin satışını arttırmak ve hızlandırmak için kurgulanan uygulama ve kampanyalardır. Tabii ki bunları yaparken diğer departmanlarla çok kolektif bir şekilde çalışıyoruz. Bir kategorinin satışını hızlandırmak için kampanya ve uygulamalar yapıyoruz.

Satış Kategori Yöneticisi ne iş yapar? Satış Kategori Yöneticisi olarak görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (2 Cevap)

Öncelikli görevimiz; mağazadaki satış alanlarının verimliliğini ve karlılığını maksimum seviyeye çıkarmaktır. Gerekli dataları sahadan topladıktan sonra yazılım ve sistematik verilere dayalı en verimli ve optimum kategori dağılımını yapıyoruz. Ardından bunu hayata geçirmek için mağazanın satışa dayalı tüm dinamiklerini de hesaba katmaya çalışıyoruz ve bunu sahada gerçekleştiriyoruz. Departmanımızın kuruluş amaçlarından birisi de; şirket içi, saha ve merkez arasındaki komünikasyonu sağlamaktır.

Koton Satış Kategori Ekibinin yapısını anlatır mısınız? (1 Cevap)

Başta direktörümüz olmak üzere 5 kişilik bir ekibiz. Satış Departmanı’na bağlı olarak Genel Müdür Yardımcısı’na raporluyoruz. Ekibimizde iki ana kadın markası, erkek, çocuk ve aksesuar kategorileri için ayrı ayrı sorumluluk alanlarımız var.

Koton Satış Kategori Ekibinde çalışmak size neler kattı? (1 Cevap)

Kategori Ekibinde olmak sizi son müşteriye ulaşan tüm süreçlerin içine sokuyor. Bu sebeple şirket içinde farklı yetkinliklere sahip oluyorsunuz. Birçok departmanla yakın çalıştığınız için işleyiş süreçlerine dahil olup perakende dünyasında olup biten birçok konu hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz.