Satış Kategori

Satış Kategori

7 soruya 9 cevap verildi.

Cevaplar 9

Filtrele:Sırala:

Satış Kategori Yöneticisi olarak Koton'da görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (2 Cevap)

Öncelikli görevimiz; mağazadaki satış alanlarının verimliliğini ve karlılığını maksimum seviyeye çıkarmaktır. Gerekli dataları sahadan topladıktan sonra yazılım ve sistematik verilere dayalı en verimli ve optimum kategori dağılımını yapıyoruz. Ardından bunu hayata geçirmek için mağazanın satışa dayalı tüm dinamiklerini de hesaba katmaya çalışıyoruz ve bunu sahada gerçekleştiriyoruz. Departmanımızın kuruluş amaçlarından birisi de; şirket içi, saha ve merkez arasındaki komünikasyonu sağlamaktır.

Koton Satış Kategori Ekibinin yapısını anlatır mısınız? (1 Cevap)

Başta direktörümüz olmak üzere 5 kişilik bir ekibiz. Satış Departmanı’na bağlı olarak Genel Müdür Yardımcısı’na raporluyoruz. Ekibimizde iki ana kadın markası, erkek, çocuk ve aksesuar kategorileri için ayrı ayrı sorumluluk alanlarımız var.

Koton Satış Kategori Ekibinde çalışmak size neler kattı? (1 Cevap)

Kategori Ekibinde olmak sizi son müşteriye ulaşan tüm süreçlerin içine sokuyor. Bu sebeple şirket içinde farklı yetkinliklere sahip oluyorsunuz. Birçok departmanla yakın çalıştığınız için işleyiş süreçlerine dahil olup perakende dünyasında olup biten birçok konu hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz.

Satış Kategori alanında çalışmanın zor yanları nelerdir? (2 Cevap)

Daha başarılı olmak için çok iyi analizler yapmak ve dikkatli olmak gerekiyor. Ayrıca konuların takibini hassasiyetle yaparak alınacak aksiyonları sonuca çevirmek çok önem taşıyor.

Koton'da Satış Kategori Yöneticisi olarak yaptığınız mağaza ziyaretlerini anlatır mısınız? (1 Cevap)

Mağaza ziyaretlerinde olması gereken metrekareleri en verimli ve karlı şekilde çalıştırmaya çalışıyoruz. Bizim sistematik bir altyapımız, mağazanın da kendi gerçeklikleri var. Sistematik altyapının verdiği verilerle mağazanın gerçek hayattaki yaşanmışlıklarını çakıştırıyoruz.

Kişilerin Çalıştığı Şirketler

Koton

250 soru, 609 cevap.

Kişilerin Üniversiteleri

Dokuz Eylül Üniversitesi

20 soru, 103 cevap.

Kişilerin Bölümleri

İktisat Bölümü

32 soru, 147 cevap.

Kimya Bölümü

20 soru, 36 cevap.