2020 SUMMER INTERNSHIP - Analytics & Insights

Would you like to be a part of P&G organization as an intern this summer?

Cevaplar 5

3,099 görüntülenme
·
Transkripti Göster

P&G’de yetkinlik bazlı mülakatlar yapılıyor. Adayları daha yakından tanımaya, onların deneyimlerini dinlemeye yönelik mülakat sorularımız var. Örneğin; adaylarımızdan bazen liderlik yaptıkları bir örneği anlatmalarını isteyebiliyoruz.

1,144 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Burada stajınızın sonunda liderlik ekibine sunum yapıyorsunuz. Sunum sonrasında sizin şirkete uygunluğunuz ve şirketin size uygunluğu hakkında olumlu değerlendirme yapıldıktan sonra yaklaşık 1 ay içinde bir iş teklifi yapılıyor. Tekliften sonra sizin mezun olmanız bekleniyor ve burada bir pozisyon açıldığında direkt işe başlıyorsunuz. Böylece son sınıftayken iş aramadığınız için okul hayatınızı inanılmaz rahat geçiriyorsunuz.

1,422 görüntülenme
·
Transkripti Göster

P&G stajyerleri, full-time olarak işe alınmış arkadaşlarımızın geçtiği süreçlerden geçerler, aynı eğitim süreçlerine tabi tutularak A’dan Z’ye bir projenin sahibi olurlar ve bu projeyi bitirmekle yükümlüdürler. P&G stajyerlerinin yaptığı bazı projeler staj süresinin bitiminden sonra gerçek hayatta kullanılır. Bu yüzden biz stajyerlerimize oldukça önem veririz ve bu süreci doğru bir şekilde geçirebilmeleri için elimizden gelen her türlü önlemi alırız.

Procter & Gamble
3392 takipçi

Would you like to be a part of P&G organization as an intern this summer?

We guarantee responsibilities from day 1 and ownership of at least one or two big projects. Your manager will coach you and will ensure you get a dedicated training program and many learning opportunities. You will join our dynamic teams and work closely with colleagues from other functions: Brand Management, Sales, Supply Network Operations, Finance and Human Resources, Purchases, Analytics & Insights.

The internship program will last for 10-12 weeks during summer period, and you will get a chance to see whether a career at P&G is what will help you unleash your potential. Our internship program benefits from a competitive salary and benefits package. At the end of the internship, our successful interns are considered the best pipeline of talent for our permanent positions.

1,517 görüntülenme
Procter & Gamble
3392 takipçi

We’re looking for:

  • Bachelor or master’s degree in 2021
  • Fluent in both written & spoken English
  • Strong thinking/problem-solving, leadership, innovation skills
  • Ability to collaborate effectively within a multicultural environment

We are committed to provide equal opportunities in employment. We value diversity, and we do not discriminate on the basis of race, religion, color, national origin, gender, sexual orientation, age, marital status or veteran status.

Apply NOW! The Application deadline is December 10!

811 görüntülenme