2020 NEW GRADUATE - Process Engineer

Would you like to work in one of the most automized plant in Turkey and join our Industry 4.0 Journey?

Cevaplar 5

Procter & Gamble
3260 takipçi

Would you like to work in one of the most automized plant in Turkey and join our Industry 4.0 Journey? You will improve machinery and process systems while also managing teams of people. We want engineers who can handle dynamic work environments and who know how to think outside of the box. We rely on our engineers in manufacturing to make our products to the highest of standards. If you would like to be a part of this process, then we want you to apply!

MEANINGFUL WORK ON DAY 1

We produce high-quality products and need to do so on-time and at a low cost. We value your creativity and skill in analyzing and solving some big, meaty problems. From the beginning, you will lead projects that matter and guide teams that will impact the production of globally recognized branded products. Our manufacturing engineers help us get things done.

WE OFFER YOU:

  • Truly meaningful work from the beginning
  • The opportunity to be on the production floor, meeting various challenges
  • Mentorship, coaching, training, and guidance
  • Work with world-renowned technologies in some interesting ways
  • The chance to influence the production and quality of our leading products

What will you do?

Where you work depends on a number of things. We have plants all over the region, and where you go is based on your skills and interests as well as our business need.

Within any plant, though, you may work in at least one of the following areas: Production, Packing, Engineering, Quality, Logistics, Health Safety & Environment

238 görüntülenme
2,267 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yetkinlik bazlı bir mülakat sistemimiz olduğu için adaylarda herhangi bir teknik özellik aramayız. Herhangi bir okuldan ve bölümden mezun olması ya da not ortalaması pek önem değil. Biz adaylarda liderlik, analitik düşünce, takım çalışması, problem çözme gibi yetkinlikler arıyoruz ve bu yetkinlikleri hayatlarında sistematik olarak karşılarına çıkan problemlerde kullandıklarını görmek istiyoruz.

Procter & Gamble
3260 takipçi

We're looking for:

  • University degree in 2020 or recently graduated
  • Excellent command over both written & spoken English
  • Strengths with strategic and analytical thinking
  • An ability to drive innovation and brand growth

212 görüntülenme
786 görüntülenme
·
Transkripti Göster

P&G’deki Üretim Ekibi temelde ikiye ayrılıyor. İlki, vardiyalı olarak üretimi durmadan sağlayan kişilerden oluşan, teknisyen ve operatör seviyesinde olan bir operasyon ekibidir. Diğeri de, bu operasyon ekibinin kapasitelerini arttıran ve bu ekiple birlikte yürüyen bir liderlik ekibidir. Bu ekipler birbirleriyle bir etkileşim içerisinde çalışarak, bir yapı oluşturmaya devam ediyorlar.

1,091 görüntülenme
·
Transkripti Göster

P&G Satış tarafında öncelikli olarak Distribütör Operasyonları’nda göreve başlıyorsunuz. Burada biraz daha orta ölçekli müşterileri yönetiyorsunuz. Bu portföy sayesinde biraz daha işin detaylarını, inceliklerini ve satışın temellerini öğreniyorsunuz ve bu ilk yıl boyunca hem yurtdışında hem de yurtiçinde çeşitli eğitimler alıyorsunuz. Bu 1 yıl aslında sizin için bir öğrenim süreci oluyor. Hem müdürünüzle olan yakın çalışmalarınızla hem de aldığınız eğitimlerle sizi hazır hale getirmeye amaçlıyor. Ardından Müşteri Yöneticisi olarak kariyerinize devam edip, daha büyük portföylerde sorumluluklar alabilirsiniz. Müşteri Yöneticisi bandında da çok farklı görevlerde yer alabilirsiniz.