Cevaplar 32

Yükleniyor...
1,632 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Career Kitchen Programı; genç yeteneklere gelişim mutfağı içerisinde Perfetti Van Melle kültürünü benimseterek; Endüstriyel Operasyon, Üretim, İK, Pazarlama gibi çeşitli departmanlarda bir kariyer fırsatı sunuyor. Ayrıca yeni mezunlar ne yapmak istediklerini henüz bilmiyorlarsa, bu gibi programlarla daha verimli ve aktif bir kariyer yolculuğuna ilk adımlarını atmış oluyorlar.

1,078 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Career Kitchen Programı, Perfetti Van Melle’nin genç yetenek programıdır. Farklı departmanlara yerleştirilecek adaylar belli bir sürecin ardından; genç mezunlar, yeni mezunlar ve üniversite öğrencileri arasından seçiliyor ve böylece Career Kitchen Programı’yla kariyerinize olan ilk adımı atmış oluyorsunuz. Her departmandan birkaç kişi alındığı için o departmanla ilgili detaylı bilgiye sahip olarak projeler yürütüyorsunuz. Böylece kariyerinize güzel bir başlangıç yapmış oluyorsunuz.

679 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikle Kariyer.net üzerinden bir başvuruda bulunuyorsunuz. Bu aşamayı geçerseniz size dijital bir mülakat aşaması geliyor. İnternet üzerinden gelen mülakat için videonuzu kaydederek şirkete yolluyorsunuz. Burada geçmişinize ve sizi tanımaya yönelik sorular soruluyor. Bu aşama da tamamlandıktan sonra grup mülakatı olarak adlandırabileceğimiz bir yetenek çalışması oluyor ve bir vaka çalışması üzerinden gerçekleşiyor. Bu vaka çalışmasında hem şirket yetkilileri hem de konu uzmanları sizi gözlemliyor ve ardından bir seçim gerçekleşiyor. Bu çalışma öncesinde size hem şirketle ilgili bir sunum yapılıyor hem de farklı uzmanlık dallarındaki kişiler tarafından kariyer planlamanızı nasıl yapacağınızla ilgili konuşmalar yapılıyor. Dolayısıyla seçilmeden önce veya seçilmeyecek olsanız dahi eğitim içerisinde yer alma şansı elde ediyorsunuz. Bu aşamayı da geçtikten sonra İnsan Kaynakları ve ilgili departmanınızla bir görüşme gerçekleşiyor. Örneğin; ben bu görüşmeye sınavlarımdan dolayı gidememiştim ve bana Skype mülakatı şeklinde bir esneklik sağlanmıştı. Bu görüşmenin ardından departmanla görüşmem gerekiyordu. Ben Satış Stajyeri olarak başvuruda bulundum ve benimle direkt olarak Satış Direktörü görüştü. Bu fırsatı çoğu firmada yakalayamazsınız. Müdür seviyesindeki kişilerle görüşebilirsiniz ancak direktörle görüşemezsiniz. Dolayısıyla direktörün sizinle görüşmeye gelmesi, size verilen değeri de göstermiş oluyor ve bu görüşmeden sonra da işe alım süreci tamamlanmış oluyor.

655 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Career Kitchen, diğer programlara göre çok yoğun bir program. Normalde çoğu firmanın staj mülakatlarında bir yetenek testiyle karşı karşıya kalıyorsunuz fakat Career Kitchen bu şekilde ilerlemiyor. Kariyer.net üzerinden başvuru yaptıktan sonra bu aşamadaki bütün adaylarla bir mülakat gerçekleşiyor ve İnsan Kaynakları bu mülakatların hepsini izliyor. Bu da Perfetti Van Melle’nin kişilerin yeteneklerinden önce kişisel özelliklerini tanımaya özen gösterdiğini gösteriyor. Ben de özellikle bu yüzden Career Kitchen’a başvurmak istedim. Diğer taraftan da Perfetti Van Melle’nin stajyerlerine verdiği değeri Career Kitchen Programı’nın detaylarında görebiliyorsunuz. Staja başlamanızla beraber İstanbul’da gerçekleşen 3 günlük oryantasyon eğitimi sayesinde şirketin bütün departmanlarını tanıyorsunuz. Sonrasında Barselona’daki üretim tesislerini ziyarete gidiyorsunuz ve orada da 5 günlük bir eğitim alıyorsunuz. Bu sayede firmayı tanıyorsunuz, eğitiminizi alıyorsunuz ve çalışmaya başlıyorsunuz.

594 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İlk olarak Perfetti Van Melle’nin hızlı üretim sektörünün lider firmaları arasında, ulusal ve kurumsal bir firma olmasıdır. Bundan önceki stajlarımda deneyimlediğim kadarıyla FMCG sektörü yeniliğe açık, dinamik ve aktif olduğu için Perfetti Van Melle’de çalışmayı tercih ettim. Bu programı görünce de yeni mezunlar için iyi bir fırsat olduğunu düşünüp başvurdum. Sonrasında başvuru sürecim olumlu geçti ve kariyer hayatıma başlamış oldum.