Cevaplar 15

Yükleniyor...
385 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Uluslararası kariyer fırsatları yönünden çok göze çarpan bir firma çünkü dünyanın birçok ülkesinde yer alıyor ve biz de dünyanın birçok ülkesinde projeler yapıyoruz. Bunu sadece yapıp bırakmıyoruz, oraya gidip kurulumunu yapıp ve desteğini de veriyoruz. Özellikle Huawei Ar-Ge’de çalışan arkadaşlarımız için dünyanın birçok ülkesinde çalışma fırsatı sunuyoruz. Bunlar; Latin Amerika, Avrupa, Afrika’daki ülkeler olabilir.

Kendimden örnek verecek olursam; 6 ay Kolombiya’da, 6 ay Belçika’da, 3 ay İspanya’da yaşadım. Bu tip deneyimlerin insan hayatında çok büyük katkıları olduğunu düşünüyorum çünkü görevli olarak gittiğiniz bir ülkede kendinizi geliştirmekle kalmayıp, oranın kültürünü, yemeklerini, müziklerini de tanıyorsunuz. Bu anlamda Huawei’e çok teşekkür edebilirim çünkü bu fırsatlarla beni Huawei tanıştırdı.

354 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İlk olarak başvurdukları mesleği bilip bilmediklerini soruyorum. Örneğin, bir Test Mühendisliği veya Solution Architect için başvurduysa, bunların ne olduğuyla ve neler yaptığıyla başlıyoruz çünkü insanın bilmediği bir işe talip olması ve bunu belki de hayatı boyunca yapmaya çalışması biraz yanlış bir şey. Bu yüzden ilk olarak bu işi bilerek isteyip istemediğini sorguluyorum.

Ardından o takımın çalıştığı sektöre ve teknolojiye uygun olan altyapısal sorular geliyor. Kendi takımımdan örnek verecek olursam; “LT nedir, 5G’ye geçişle LT arasında nasıl bir köprü var, 3G ile 4G farkları nelerdir, bunlar networkte ve uygulamada nasıl yer alıyorlar, 4G’yi yapan teknolojiler nelerdir, MIMO nedir, OFDMA nedir?” gibi sorular var.

957 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Huawei sosyal imkanlar yönünden çok zengin bir firma. Ar-Ge’de -2. katta tenis masalarımız var, isteyenler orada masa tenisi oynayabiliyor. Güzel bir kafemiz, spor salonumuz, ligde yarışan basketbol takımımız, konserlere çıkan grubumuz var. Bunun haricinde pikniğe ve adaya gitmek, bisiklete binmek gibi takım aktivitelerimiz oluyor. Müşteriye gittiğimiz durumlar ve toplantılar haricinde işe serbest kıyafetle geliyoruz.

221 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Buradaki ortak dil İngilizce. Ben Huawei görevlisi olarak Kolombiya’da, Belçika’da ve İspanya’da yaşadım. Her ülkenin kendi dinamiği var. Oradaki müşterinin kendine özgü istekleri ve çalışanların bir tarzı olduğu için ister istemez oraya uyum sağlamanız ve oralı gibi davranmanız gerekiyor. Ardından işleri halledip geri dönüyorsunuz.

4,776 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Elektrik Elektronik Mühendisliği çok geniş bir alan ve birçok alt dalı var. Örneğin; Elektrik, Elektronik, Görüntü İşleme, Mikroprosesörler, Tıp Elektroniği gibi birimler veya Areflerle ilgili çalışan birim var. Bunun yanında benzer olarak software’e de kayılabilir. Bu konuda dersler alınarak Yazılım Mühendisliği yapılabilir. Biz Huawei'de bu alanların çoğuna hitap ettiğimiz için bu arkadaşlara ihtiyaç duyuyoruz. Elektrik Elektronik Mühendisliği çok geniş bir yelpazede olduğu için bu alanlarda iş imkanları mevcut.