Cevaplar 14

Yükleniyor...
302 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben bir süre ilaç sektörünü deneyimledikten sonra yüksek lisans yapmaya karar verdim ve geldiğim noktada çok doğru bir seçim yaptığımı gördüm çünkü lisans programından direkt olarak yüksek lisansa geçtiğinizde saha için bazı şeyler teoride kalabiliyor. Siz o tarafta pratik hayatı gördükten sonra teoriyi gördüğünüzde işinize katkı sağlıyor. En azından ben kendi yolculuğumda doğru karar verdiğimi düşünüyorum.

224 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Hepsinin avantajları ve dezavantajları var ama kişisel olarak ben sahada olmayı tercih ediyorum, zaten 13 yıldır da sahadayım. Sahadayken toplumla iç içesiniz ve çok ciddi bir gözlem fırsatınız var. Kendi işimde Türkiye’deki birçok il benim sorumluluğumda olduğu için yeni kültürler ve yeni insanlar tanımak, kültürleri kendi havuzumuza katmak gibi birçok farklı konu var. Bu yüzden bence sahada çalışmak her zaman ofiste çalışmaya göre daha tercih edilebilir.

157 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bizim işimizin temelinde insan, insanın olduğu yerde de iletişim vardır. Eğer ilaç sektöründe çalışmak istiyorsanız sosyal yanınızın ciddi bir şekilde güçlü olması ve iyi bir iletişiminizin olması gerekiyor çünkü sahada hekim ve eczacılara en doğru bilimsel bilgileri aktarmak için iletişim araçları kullanıyorsunuz. Bunun dışında rekabet kasınızın güçlü olması ve zorluklardan çekinmemeniz gerekiyor. Pfizer birçok eğitim ve gelişim fırsatı barındırıyor. Kendinizi geliştirmeye istekliyseniz burada çalışmak size çok fazla katkı sağlayabilir.

133 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Eğitim ve gelişimden bahsediyorsak sektörde en doğru adresin Pfizer olduğunu düşünüyorum çünkü her pozisyon ve kıdem için farklı eğitim ve gelişim imkanları var. Biz en doğru yeteneği şirketimize kattıktan sonra, onu faz adını verdiğimiz uzunca bir eğitim sürecine başlatıyoruz. Pfizer’e yeni başlayan Temsilcilerimize kariyerleri boyunca ciddi bir eğitim havuzu sağlıyoruz. Daha kıdemli Temsilcilerimiz için Pfizer’in bölge ofislerinde gerçekleştirdiğimiz Bölge Akademileri adı altında eğitimlerimiz var. Daha da kıdemli Temsilcilerimiz için Kıdemli Pfizer Temsilcileri Eğitimi programımız var. Olası kariyer potansiyeli barındıran arkadaşlarımız için de Satış Liderlik Gelişim programımız var. Dolayısıyla bir Temsilci, Pfizer’de gelişim istiyorsa kullanabileceği sonsuz sayıda kaynak var. Bölge Müdürlüğü tarafında Bölge Müdürü Akademimiz var. Yeni Bölge Müdürlerimizin temel yöneticilik eğitimi alabilmeleri için iki yıllık oryantasyon programımız var. Daha kıdemli Bölge Müdürleri de kendilerine uygun eğitimleri kendileri seçerek bu fırsatlardan faydalanabiliyorlar.

141 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bölge Müdürlüğü öncesinde iki buçuk yıl kadar Bölge Ticari İlişkiler Yöneticiliği yaptım. Genellikle ilaç şirketleri ürünlerini eczaneye satmazlar. İlaç şirketleriyle eczaneler arasında sevkiyattan sorumlu olan beşeri ecza depoları vardır. Pfizer’deki Bölge Ticari İlişkiler Yöneticisinin rolü de beşeri depolarla Pfizer arasındaki operasyonun en doğru şekilde yönetilmesini sağlamak, stok takibini ve kampanya yönetimini yapmak, saha satış operasyonlarına destek olmaktır.