Cevaplar 5

Yükleniyor...

Ülkede ingilizce eğitim veren nadir üniversitelerden olduğu için ODTÜ'de yurtdışı imkanları diğer türkçe eğitim veren üniversitelere nazaran kıyaslama yapılamayacak derece fazladır diyebilirim.

4,749 görüntülenme

Birçok üniversitede de artık olduğu gibi yurtdışında dönemsel okuma fırsatları var. Ancak, diğer birçok üniversiteden farkı yurtdışında kariyerine devam etmek isteyenler ya da çalışma hayatına başlamak isteyenler için saygın bir üniversite oluşu, kapıları daha fazla açmaya yardımcı oluyor.

3,614 görüntülenme

Erasmus gibi öğrenci değişim programları haricinde suny programı da mevcut.. Suny programı dahilindeki bölümlerde okursanız 1. ve 3. sınıfı ODTÜ'de diğer sınıfları Amerika'da anlaşmalı üniversitelerin birinde okuyup çift diploma sahibi olabilirsiniz..

3,401 görüntülenme

Sınırsıź.Tanımıyan akadimisyen neredeyse yok gibi

3,756 görüntülenme
ODTÜ'den mezun olanlar genelde yurt dışına uyum sağlamaları kolay oluyor. Bunun en önemli sebebi dil. Derslerin İngilizce işleniyor olması, araştırma dilinin İngilizce olması sizi bir adım öne geçirir. Ayrıca üniversitede alınan çok kültürlülük yurt dışında adapte olmayı kolaylaştırıyor.

Öğreniminiz sırasında da üniversitlerin yurt dışı üniversitelerle olan çeşitli programları ile yurt dışı deneyimi kazanabilirsiniz. Bu programlardan aklıma ilk gelen Erasmus.

Bunun dışında master ve doktora sırasında Tübitak'ın çeşitli bursları ile yurt dışına 1 yıllığına çıkma imkanınız olabilir. Bu ve bu tür imkanları araştırıp, öğrenmenizi tavsiye ederim.
3,070 görüntülenme