Cevaplar 13

Yükleniyor...
1,571 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Endüstri Mühendisliği biraz daha her alana dokunan ve her şeyi yapan bir bölüm gibi gözüküyor. Biraz da öyle, çünkü ben Finans alanında çalışıyorum ama Tedarik Zinciri'nde de çalışabilirim. Daha önce Üretim'de staj yaptım. Gerçekten birçok farklı alanda birçok şey yapabiliyoruz. Genel olarak mezunları gözlemlediğim kadarıyla Optimizasyon ve Tedarik Zinciri tarafında fırsatlar yakalıyor ama Pazarlama ve Satış gibi bölümlerde çalışmalarına da hiçbir engel yok diyebilirim.

2,129 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Erasmus yapmak oldukça güzel bir tecrübe çünkü hem farklı yerlerden gelen birçok insanları tanıyabiliyorsunuz hem de birçok farklı yeni bilgi öğreniyorsunuz. En güzel tarafı da 6 ay boyunca tamamen farklı bir ülkede, farklı şeyler yapıyorsunuz. Gün akışınız tamamen değişiyor ve farklı bir dilde konuşup, yeni bir dil öğreniyorsunuz. Bunların hepsi çok güzel tecrübelerdir. Döndüğünüzde de her zaman için o güzel anıları anmaya devam ediyorsunuz. O yüzden Erasmus'u herkese tavsiye ediyorum. Ben Erasmus'u İspanya - Valencia'nın biraz güneyinde kalan Gandia'da Universidad Politecnica'da yaptım. Oldukça güzel bir tecrübeydi. Kumsal ve sahille iç içe olan, oldukça eğlenceli ve sıcakkanlı insanların bolca bulunduğu, güzel bir tecrübeydi. Orada hem İspanyolca dilimi ciddi anlamda geliştirdim hem de çok farklı insanlar tanıdım. Birçok farklı milletten gelen eğlenceli bir kitle vardı. Dolayısıyla güzel günler geçirdim.

1,898 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Teknik anlamda birçok şey kattı çünkü Üretim Sistemleri ve Endüstri Mühendisliği biraz daha Tedarik Zinciri odaklı giden, birçok farklı konuda ders almanız gereken bir bölüm. Dolayısıyla çekirdek derslerde Tedarik Zinciri'ni iyi tanımak ve Üretim'i iyi anlamak açısından faydalıydı. Bunun yanı sıra, Finans ve Ekonomi alanında ayrıca kendi ilgi alanım olan Sanat Tarihi alanında yan dersler de aldım. Dolayısıyla bana çok geniş bir perspektif kazandırdı. Erasmus sürecim oldu ve bu süreçte çok farklı deneyimler yaşadım. Bu yüzden bu bölüm benim için oldukça faydalıydı.

3,125 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bence en başta bazı çekirdek yeterliliklerini geliştirmeye odaklanmalılar. Bir kulüpte çalışma yapmak veya bir projeye imza atmak gibi çok farklı alanlarda olabilir. Liderlik gerektiren rollere getirildiğimiz için en başta kendimizi test etmemiz gerekiyor. Bunu yanı sıra spesifik işler yapılabilir. Birçok farklı sertifika, program ve eğitimler mevcut ve bu alanlarda kendilerini geliştirmeleri mümkün ve farklı alanlarda staj yapmayı deneyebilirler. Ne istediklerini ve ne yapmak istediklerini bilmek her zaman için en iyi yoldur diyebilirim.

2,911 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Finans daha içe kapanık ve sayılarla haşır neşir olan bir departman gibi gözükebilir ama aslında öyle değil. Özellikle P&G Finans'ta hiç değil. Komünikasyon oldukça önemli bir alan ve bu alanda oldukça iyi bir seviyeye gelmek gerekiyor. Bununla birlikte az önce bahsettiğim gibi biraz daha sayılara hakim olmak ve stratejiyi belirlerken gerçekten neden bahsedildiğini anlayıp, onun üzerine gidebilmek oldukça önemli. Dolayısıyla Finans'ta çalışan insanların bu tip özelliklere sahip olması her zaman avantajdır.