Cevaplar 12

Yükleniyor...
4,235 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İnsan Kaynakları her gün gelişen çok dinamik bir alandır. Bu alanda işimiz insan olduğu için ve iletişimle yürüdüğü için en önemli konunun insan arası ilişkiler olduğunu düşünüyorum. Özellikle üniversite öğrencilerinin yürüttükleri bir takım projelerle, sosyal kulüplerle veya okul dışındaki kulüplerle daha da ilerletebileceği kanısındayım. Bunun için de İnsan Kaynakları trendlerini takip edebilmek çok önemli. Bunu hem konferanslarla hem de online konuşmaları dinleyerek gerçekleştirebilirler. Belirttiğim gibi, dinamik olmak çok önemli çünkü bu durum herkese yansıyor. Aslında şirketi temsil eden sahada çalışan ekipler dışında, onlarla ilk temasta bulunan ve son kez gördükleri kişiler genelde İnsan Kaynakları'nda çalışan uzmanlar oluyor. Dolayısıyla bu anlamda güçlü bir izlenim bırakabilmek de önemli. Bunun yanı sıra İnsan Kaynakları çok geniş bir alan ve pek çok farklı departmanla da iç içeler. Dolayısıyla her departmanla birlikte iletişim halinde olabilmek ve koordineli çalışabilmek bu anlamda oldukça önemli.

1,621 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Pronet İnsan Kaynakları ekibi olarak oldukça geniş bir ekibiz. Türkiye'nin yedi bölgesinde İnsan Kaynakları'ndan arkadaşlarımızla çalışıyoruz. Daha çok Kahraman Ekiplerimizi nasıl geliştirebiliriz, nasıl farklı kaynaklar üretebiliriz, ne gibi stratejilerle hem Pronet'i hem de Pronet'in içinde bulunduğu koşulları iyileştirebiliriz, bunun üzerine çalışıyoruz. Oldukça fazla projeler var ve bu projeleri Organizasyonel Gelişim Ekiplerimizle birlikte ilerletiyoruz. Birbirinden farklı olarak Sosyal Sorumluluk Projeleri, İnsan Kaynakları Projeleri, Kaynak Üretme ve Geliştirme Projeleri olarak üzerinde çalıştığımız farklı projeler mevcut.

1,550 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Fazlasıyla dinamik ve oldukça kalabalık bir ekiple omuz omuza çalışıyoruz ve bütün günümüzü iletişim halinde geçiriyoruz. Öncelikle sabahları toplanıp, günlük hedefleri belirleyip, gün içerisinde neler yapacağımıza karar veriyoruz. Aslında genel hatlarıyla gün içerisinde neler yapabileceğimiz çok belirli ve planlı bir çalışma sistemimiz var. Hedef odaklı bir şirket olduğumuz için günlük, haftalık, aylık ve hatta yıllık hedefler üzerinden her günümüzü organize ederek mümkün olduğunca plana sadık kalarak çalışmaya özen gösteriyoruz.

2,004 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Biz burada şirket hedefleri doğrultusunda işe alım stratejileri geliştirmek, işe alım ve yetenek yönetimindeki ihtiyaçları belirlemek ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda planlar yapabilmek için çalışıyoruz. Baktığımız zaman işimizin özü; insanların hayatlarına dokunabilmek ve onlara güven dolu bir ortam sağlamak diyebiliriz. Bunu da Kahraman olarak nitelendirdiğimiz insan kaynağımızla gerçekleştiriyoruz. Ekip arkadaşlarım ile birlikte temel sorumluluğum; bu kaynağa ulaşabilmek, genişletebilmek ve doğru yönetebilmek diyebiliriz.

1,866 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Pronet'te oldukça enerjik ve dinamik bir ortam var ve bu ortama girdiğinizde bu enerjiyi hissetmemeniz imkansız. En büyük motivasyon kaynağı; ekip arkadaşlarım, bütün Pronet Kahramanları ve benim için aynı. Yaş ortalaması da oldukça genç, dolayısıyla herkesin aslında aynı yatay düzlemde birlikte çalıştığı ve hiyerarşinin de çok fazla olmadığı bir ortam var. Açık bir ofiste çalışıyoruz ve kapalı kapılarımız yok. Dolayısıyla oldukça sıkı bir iletişim halindeyiz. Bu da şeffaf bir adil yönetimi de beraberinde getiriyor. Açıkçası çoğumuz için en büyük motivasyon kaynağı da bu.