Cevaplar 11

Yükleniyor...
2,025 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Makine Mühendisi mezunu kişi, bir fabrika ortamında çalışmayı düşünüyorsa, organizasyon içerisinde Üretim, Kalite, Geliştirme, Lojistik, Mühendislik gibi departmanlarda görev alabilir. Bu tamamen kişinin kendi yeteneği ve tercihi doğrultusunda şekillenebilir. Benimle mezun olan arkadaşlarımın bir kısmı benim gibi beyaz eşya sektöründe görev alırken, diğer kısmı ise otomotiv, banka, kimya, gıda alanlarında çok farklı pozisyonlarda çalışıyor.

932 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü çok tercih edilmesi sebebiyle iş bulma sırasında büyük kolaylık sağladığını söyleyebilirim. Ayrıca tercih edilen iyi üniversitelerden birisi olduğu için iyi bir eğitim almama fırsat tanıdı. Fabrika ortamında çalışmayı düşünen Makine Mühendisleri organizasyon içerisinde her departmanda görev alabilirler. Dolayısıyla Makine Mühendisliği’nde okumak bana farklı departmanlarda çalışma esnekliği kazandırdı. Kalite Departmanı’nın farklı bölümlerinde çalışma fırsatı kazandığım için ve sonrasındaki görevime Geliştirme Departmanı’nda devam ettiğim için kariyer anlamında ciddi bir fırsata dönüştü.

954 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben Makine Mühendisliği’ni biraz şansa kazanmış birisiyim çünkü farklı tercihlerim vardı ama bundan pişman olmadığımı söyleyebilirim. İnsanlar sınav sonucunda bir takım bölümlere girip mezun oluyor ve bir işte çalışmaya başlıyor ama bir süre sonra o mesleğin onlara çok da uygun bir meslek olmadığını anlıyorlar. Dolayısıyla seçim yaparken neyi istediklerine ve okulu bitirmelerine yakın dönemlerde hangi sektörde çalışmak istediklerine karar vermelerini, eğer mümkünse part-time olarak bu tür sektörlerde görev almalarını tavsiye ederim. Bununla birlikte BSH da yeni mezun arkadaşlarımızın son yıllarında onlara departmanlarda çalışma fırsatı sunuyor. Bizler de bu arkadaşlarımızı değerlendirerek bir proje kapsamında beraber çalışma fırsatı yaratıyoruz. Sonrasında da herhangi bir mühendisi ekibimize katmak istediğimizde bu arkadaşlara her zaman öncelik tanıyoruz.

1,090 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Dezavantajını gördüğüm hiçbir nokta olmadı. Aksine sektörün içerisinde erkeklerin sayı anlamında dominant olduğu bir ortamda çalışıyorum ama kadın olduğumuz için erkeklerle olan iletişimimiz her zaman çok seviyeli ve saygılı oluyor. Dolayısıyla ben kendi adıma hiçbir dezavantaj görmediğimi söyleyebilirim.

274 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Çalıştığım departmanda mühendis kademesinde olan, belli ürünlerin sorumluluğunu alan, Uzman Mühendis arkadaşlara yöneticilik yapan Alan Yöneticileri var. Dolayısıyla kariyer fırsatı anlamında yeni mezun arkadaşlarımız için Mühendislik kademesinden başlayıp Uzmanlık, Alan Yöneticiliği, Müdürlük gibi kariyer fırsatları mevcut.