Medikal Müdür

3 soruya 3 cevap verildi.

Cevaplar 3

Yükleniyor...
2,494 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Medikal Direktör tanımı şirketten şirkete farklılık göstermekle beraber, şirketin içerisindeki en kıdemli medikal yöneticilerden bir tanesine verilen isimdir. Şirketin medikal alanda içeride ve dışarıda son sözü söyleme temsiliyetiniverdiği kişidir. Şirket içerisindeki tüm medikal rollerin gözetimi, medikaldeki arkadaşların kariyer planlaması ve gelişimi, medikalle ilgili prosedürlerin, regülasyonların, SOP’lerin şirket içerisine uyarlanıp iş talimatlarının oluşturulması, şirket dışındaki sektör örgütlerinde, bakanlıkta, medyada şirketi temsilen konuşma yapılması gibi görevleri vardır.

1,503 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Medikal Müdür, bir ilacın stratejisinden ve faaliyetinden, o ilacın hastalara doğru şekilde ve doğru zamanda ulaşması için gerekli olan tüm inisiyatifleri hekimlerle ve diğer paydaşlarla beraber alarak altyapının kurulmasından sorumludur. Klinik araştırmalar, veri üretme, ülkede yayınların oluşması gibi süreçleri hekimlerle birlikte takip eder.

709 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Günden güne çok değişiyor ve seyahati bol oluyor. Çoğu gün genellikle havalimanına giderek başlıyor. Hocalarımızı ve diğer paydaşlarımızı ziyaret ederek onlarla fikir alışverişi yapıyoruz. Bunun dışında günümüzün çoğu ofiste geçiyor. Ofiste ilacın tanıtımıyla ilgili makalelerin hazırlanması, toplantılar, sunumlar, strateji oluşturma toplantıları gibi birçok görevimiz var.