Cevaplar 3

Yükleniyor...

Hobimle ilgili en sevdiğim şey, öğrendiklerimi işimde ve kişisel hayatımda daha başarılı olmak için kullanabiliyorum:

1. Önemli olan süreç

Günümüzde tamamen sonuca odaklanmış durumdayız. Yenmeye karşı yenilmek. Kick-box hakkında sevdiğim şey sonucu her ne olursa olsun süreçteki büyümeye odaklı olmak. Bu tamamen sürekli zenginleşme, gelişme ve öğrenme ile ilgili.

2. Tahammül olmadan başarı gelmez

L’Oréal ve kick-box ortamı aynı bir maraton gibi. Hızlanmanız gereken ve kendinize olan inancınız sayesinde destekleyebileceğiniz anların farkına varmalısınız. Odaklanmayı sağlamak ciddi zaman alıyor.

3. Farkındalık her şeydir

Kick-box bana L’Oréal’de karşılaştığım tartışmaya açık durumları kendi kararlarınızı karşı tarafa fazla defansif olmadan savunmayı öğretti. Kick-box bana odaklanmayı ve saldırı ve savunma arasındaki mükemmel dengeyi kurmayı öğrenmemi sağladı. Fırsatlar tamamen tepki vermemiz veya vermememiz gereken anları bilmek ile ilgili. Kick-box’taki yoğunluk ve hız herhangi bir duruma karşı odaklı kalmama yardımcı oluyor.

4. Tamamen doğru insanla çalışmanızla ilgili

Bir dövüş sırasında karşınızdaki kişiyi görür ve ona göre düşünürsünüz, Kick-box yalnız bir spordur. Göremediğiniz kısmı ise takımın eğitmenleri, koçlarınız, antrenman arkadaşlarınız olmadan hiçbir savaşçının şansı yoktur. Eğer bir Kick-Boxer kazanırsa, bu başarının yarısından çoğu aslında takımına aittir. L’Oréal’de işbirliğine açık olmalısınız. Çalışmalarımızı birbirimizin yetenekleri üzerine inşa ediyoruz. Bu tek kişilik bir gösteri değil.

5. Anahtar “ Saygı”

Boksörlerin birbirlerine vurup bağırmaları maç izlerken beni iyi yönde heyecanlandırıyor. Her ne kadar maç bu şekilde ilerlese de, maç bittiğinde herkes birbirine karşı saygılı oluyor. Ayrıca bütün takım destek için orada oluyor. Bu şekilde, saldırırken veya savunurken rakiplerine karşı saygılı olmak çok önemlidir. Kaybetseniz bile, saygınızla kaybeder ve bu tecrübeden bir ders çıkarırsınız.

896 görüntülenme

İyi bir eğitmene sahip olmayı ve çok sevdiğim bir arkadaşımla pratik yaparak birlikte büyümeyi ve gelişmeyi seviyorum. Başkalarıyla antrenman yapmak da performansımı yükseltmem açısından beni teşvik ediyor. Aynı durum L’Oréal için de geçerli. İyi bir liderlik ve takım ile kendinize ve takıma olan bağlılığınızı bir bütün olarak arttırabilirsiniz.

1,179 görüntülenme

Kick-box’a 2 yıl önce üniversiteden çok yakın bir arkadaşımla birlikte başladık. Kulağa şiddet içerikli gelebilir fakat ben kick-box’u bu amaçla yapmıyorum. Benim için güçten çok dayanıklılığı ifade ediyor. Bu sadece sonuçla ilgili değil daha çok yolculuk sırasında kendini ne kadar geliştirdiğinle ilgili.

944 görüntülenme