Kadro ve Verimlilik

3 soruya 3 cevap verildi.

Cevaplar 3

Yükleniyor...
307 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kadro ve Verimlilik Yönetimi Yöneticisi; isminden de anlaşılacağı gibi mağaza kadrolarını ve iş gücünü en verimli şekilde yönetme üzerine kurulu bir pozisyondur. Burada müşteri beklentileri, şirket hedefleri ve çalışan istekleri ortak noktada buluşuyor ve en fazla faydayı nasıl sağlayabileceğimizi sorguluyoruz. Perakende eğlenceli ve dinamik bir iş olduğu için sürekli değişiyor. Bu kapsamda mağazaların iş gücünü her daim analiz ederek en verimli nasıl çalışabileceğimize ve müşteriye en güzel hizmeti nasıl sağlayabileceğimize cevap arıyoruz. Endüstri Mühendisliği’nde öğretilen bütün doktrinleri burada gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda bu pozisyonda mutlulukla çalışıyorum.

233 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Migros olarak Kadro ve Verimlilik Departmanı’nda son yıllarda kısmen bir dönüşüm içerisindeyiz. Biz datayla mağazalarımızdaki iş gücünü nasıl yönetebileceğimiz konusuna cevap arıyoruz. Bu anlamda son yıllarda kasiyerlerde otomatik planlama algoritmasına geçtik. Eskiden vardiyalar mağaza müdürleri tarafından deneyim üzerinden ilerlerken, şimdi hangi saat dilimlerinde kaç kasiyerimizin olduğunu belirleyen bir algoritmamız var. Bu algoritmayı tezgahtarlara, kasaplara ve diğer iş birimlerine yaymaya çalışıyoruz. Bir yandan da teknolojiye ayak uydurarak bazı süreçleri sistemde nasıl yapabileceğimiz konusunda projeler gerçekleştiriyoruz ve bu yönde ilerliyoruz.

228 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Örneğin; bir tezgahtarın kadro planlaması için mağazalarımızda iş etütleri, piyasada literatür araştırmaları yaparak mağazalarımızdaki iş gücü yönetim şekliyle literatürde farklılaşmaların veya benzeşmelerin nasıl olduğunu araştırıyoruz. Sonrasında elimize gelen dataları analiz ederek bunu nasıl daha iyi yapabileceğimize bakıyoruz. Bu konuda IT veya Satış ekibimizden, üniversitelerdeki arkadaşların bitirme tezlerinden destek alıyoruz. İnsan Kaynakları’nda yapılan bir proje birçok birime etki ederek hayata geçiyor ve uzun soluklu oluyor.