Cevaplar 6

Yükleniyor...
4,424 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İTÜ Makina Fakültesi‘nden mezun olmaktan gurur duyuyorum. Çünkü İTÜ, 1773’ten beri öğretimine devam etmiş bir kuruluş. İyi ki orayı seçmişim. Diğer arkadaşların da bu okulları tercih etmelerini öneriyorum. Çünkü çok köklü bir eğitim anlayışına sahipler. Bazı üniversitelerin sahip olduğu öğretim görevlisi kadar sadece Makina Fakültesi‘nde o kadar profesör bulabilirsiniz. Dolayısıyla bu köklü olma durumu hem buradan mezun olan insanlar anlamında hem de üniversitenin size vermiş olduğu eğitim nosyonu çok ciddi faydalar sağlıyor. İtü Makine bize bir probleme nasıl yaklaşmamız gerektiğini ve nasıl çözmemiz gerektiğini öğretti. Çünkü hayatınız boyunca size öğretilen şeyleri tekrarlayarak yaşamıyorsunuz. Önünüze daha önce hiç görmediğiniz yeni yeni problemler çıkıyor ve bunları bir şekilde aşmanız gerekiyor. İTÜ’nün kattığı en önemli şey, bunları nasıl çözebileceğimiz olduğudur yoksa teknik bilgileri ya da teknik nosyonları aynı şekilde aşağı yukarı alabilirsiniz.

1,450 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Lisans eğitiminin mesleki bir problemin çözümü yönünden bir şeyler öğretme ihtimali biraz daha az. Bunun yerine lisans eğitimi size bunu çözebilecek dili ve altyapıyı sağlıyor. İTÜ Makina Mühendisliği kültürünün daha farklı ve sınama yönünden çok yoğun bir okul olduğunu söyleyebilirim çünkü bu sizi her zaman hazır olmaya ve kendinizi geliştirmeye itiyor.

816 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İTÜ Makine Mühendisliği, Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden birisidir. İTÜ Makine Mühendisliği’nde bir mühendis olarak olaylara nasıl yaklaşılması gerektiğini öğrendim. Çok değerli ve üst düzey hocalardan eğitim alma fırsatı buldum. Bu yüzden İTÜ’den mezun olmak benim için bir onurdur.

6,074 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İTÜ Makina Mühendisliği, teknik donanımın yanı sıra problem çözme ve analitik bakış açışı yeteneğimi de geliştirdi, olaylara çözüm odaklı bakmaya başladım. Bunun dışında birçok ürünün sadece imalatını değil, tasarımdan maliyet analizine kadar pek çok prosedürü deneyimleme şansımız oldu ve fakültenin katkılarıyla bu prosedürleri gerçekleştirebildik. Bu nedenle İTÜ Makina Mühendisliği’nden mezun olan insanların sadece Üretim ya da Ar-Ge’de değil,  Finans, Satış veya Pazarlama’da da gayet başarılı olacağını düşünüyorum.