İş Ortağı Yöneticisi

3 soruya 3 cevap verildi.

Cevaplar 3

Yükleniyor...
437 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İlk senelere göre rol tanımımızda çok ciddi bir değişiklik var. İlk senelerde iş ortağına gidip Microsoft'un değişikliklerini, ürünlerini onlara anlatan, onların bir şekilde Microsoft’la daha iyi çalışması için onları motive eden bir pozisyondu. Ama şu an bu yeni ürünlerimiz, bulut vizyonumuz bizim daha satışçı rolünde çalışmamızı sağlıyor. Bu yüzden aslında bir senenin başından itibaren o iş ortağının bütün hedef çalışmaları, hedef çalışmalarından sonra organizasyon çalışmaları, pazarlama bütçelerinin sene içinde nasıl kullanılacağı ve bütün satış süreçlerinin içinde yer alarak neredeyse o iş ortamında bir satış yöneticisi gibi çalışmamızı olanak sağlıyor. Microsoft’un da diğer uluslararası şirketlere göre belki biraz daha farklı olarak yaptığı bir şey, iş ortaklarıyla çok yakın ilişkileri olması. Bizim işimizin yaklaşık %90’ın üzerindeki kısmı direkt satış modeli yerine iş ortakları üzerinden geçiyor. O yüzden Microsoft’un iş ortaklarıyla çok farklı bir bağı var.

303 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bir günümüz aslında çok yoğun. Görmek için belki gelip burada yaşamak lazım. Bu bir korkutma gibi olmasın hiçbir zaman ama gerçekten oldukça yoğun yaşıyoruz bir günü. Günün satış zamanından çalmamak, iş ortaklarını müşteriye daha erken göndermek için bazen güne çok erken başlıyoruz. Genellikle ben hafta başında Pazartesi günlerimi ofiste geçirmeye gayret ediyorum. Bizim kendi iç toplantılarımız oluyor. Genelde satış toplantıları ve kendi grup toplantılarımız olan bu toplantılarda haftanın değerlendirmesini yapıp, aksiyonları belirliyoruz. Planlamamızı yapıyoruz. Ondan sonraki dört gün ise sorumlu olduğumuz iş ortağında satış, pazarlama, yönetim birimleri ile aldığımız aksiyonun uygulaması şeklinde geçiyor. Çok dinamik bir satış ekibi var arkamızda. Onların sahada bütün yaptıklarını, iş ortakları üzerinden müşterilerdeki süreçleri sonlandırmak için maksimum eforla çalıştığımız dolu dolu bir çalışma tempomuz var.

217 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Microsoft'un içinde ürün grupları, satış grupları, pazarlama grupları, servis grupları gibi çok farklı gruplar var. Bizim bütün bu hizmetlerimizi müşteriye ulaştıran aslında iş ortağı. O yüzden biz bütün bu segmentlerle iş ortağı arasında bir köprü görevi görüyoruz. Onların bir araya gelmesi, plan yapması, proje geliştirmesi, müşteriye ulaştırılması için bütün bu toplantıların organizasyonu ve aksiyonların takibi hepsi bizim üzerimizden gerçekleşiyor. Microsoft’ta ilk geldiğimiz günden bugüne gelene kadar iş ortağının geçirdiği süreç, ne kadar büyüdüğü gibi veriler bizim açımızdan en büyük tatmin edici sonuçlar. Ayrıca yaşadıkları bütün sorunları bizim üzerimizden çözüyorlar. Aslında biz orada bir arabulucu şeklinde yaşadıkları sorunlara olabildiğince hızlı çözüm bulmakla görevliyiz. Bunlar da aslında bizim bu işle alakalı gerçekten motive edici sebeplerimiz.