İnovasyon Pazarlama Müdür Yardımcısı

2 soruya 1 cevap verildi.

Cevaplar 1

Yükleniyor...
410 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İnovasyon Segmenti olarak burada ilgilendiğimiz bir takım dikeyler var. Bunlardan en çok keyif alıp çok şey öğrendiğim, Vodafone’a büyük katma değer sağlayan şey, Consumer IoT dikeyidir. Birbiriyle bağlantılı olan cihazların hepsine IoT cihazları diyoruz ve bunları bir servis haline getirip müşterinin ihtiyaçlarıyla nasıl buluşturacağımızla ilgili bir takım stratejiler ve ürünler çıkartarak iletişim planlarıyla ilgileniyoruz.

Bir başka işimiz olan Vodafone Yanımda uygulamasında 6 milyondan fazla aktif kullanıcı var ve müşteriler buradan tüm ihtiyaçlarını halledebiliyor. Biz de bu uygulamayı müşterilerimizin hayatına nasıl daha fazla sokabileceğimiz ve onların tüm sorunlarını dijitalde nasıl çözebileceğimiz konusunda birçok ekiple birlikte çalışıyoruz.

Bunun haricinde içerik servislerimiz, Netflix ve Spotify’la bir takım partnershiplerimiz, Güvenli Net veya Güvenli Depo gibi ürünlerimiz var. Bu servisleri yine hangi müşterilerin ihtiyaçlarına cevap verdiğine bakarak doğru iletişim planlarıyla onların hayatlarına entegre etmeye çalışıyoruz.

Bunun dışında akıllı telefonu olmayanların da hava durumu, fal, maç sonuçları gibi bir takım bilgi alma ihtiyaçları var. Bu ihtiyaçlara cevap vermek bizim sorumluluğumuz olduğu için bunları sağladığımız içerik servislerimiz var.

Mobil ödeme ve finansal sistemler kısmında da uygulama ve fatura yansıtma gibi iki yöntem var. Buradaki amacımız da müşterilerimizin cüzdan ihtiyaçlarını ortadan kaldırarak telefonla bütün ödeme işlemlerini gerçekleştirebilecekleri bir dünya sunmaktır. Bunların hepsine birçok ekiple beraber çalışıp güzel işler çıkartarak devam ediyoruz. Ben de bundan çok keyif alıyorum.