Okusun Da Büyüsün

GaziENT minik kalplere bu yıl da dokunuyor! 8.Köy Okulu kütüphanemiz için miniklerimize daha çok kitap ulaştırmak adına sen de bir kitap bağışlamak istemez misin?

Cevaplar 5

Geçtiğimiz yıl 7.si gerçekleşen, tamamen vicdan müessesi üzerinden yürüyen ve en büyük organizasyonlarımızdan biri olan Okusun da Büyüsün; her yıl ihtiyacı olan bir köy okuluna baştan aşağı yapılan veya onarılan bir kütüphane üzerine. Sene başı belirlenen ve yıl içinde sık sık ziyaret edilen okulumuza yapılacak kütüphanemizde işe kitap bağışlarını toplamakla başlanır. Her yıl Nisan sonu Mayıs başı yapılan ve iki gün süren açılışımızda ilk gün kütüphanede son düzenlemeler yapılıp kitaplar yerleştirilirken okulun bahçesinde de balonlar, rengarenk yüz boyaları ve palyaçolarla beraber tüm ekibimiz,etkinliğe katılan tüm gönüllüler ve çocuklar şenlikte olur. Şenliğe devam edilen ikinci günün ardından açılış gerçekleşir ve parkesi,perdesi,kitaplıkları dahil her şeyiyle büyük bir yardımlaşma sonucu ortaya çıkan kütüphane çocukların kullanımına açılır.

Okusun Da Büyüsün projemizle 8.Köy Okulu kütüphanemizi Çubuk Şehit Piyade Üsteğmen Muharrem Kaleli İlkokulu’nda açıyoruz. 

Kütüphanemiz ilkokula açılacağı için o yaş aralıklarına uygun kitapları veya çeşitli zeka oyunlarını bağışlayabilirsiniz.

Etkinlik bilgisinde yer alan adrese kargolayarak bağışlayabilirsiniz. Başvuru linkinin yönlendirdiği Instagram sayfasına mesaj atarak diğer tüm merak ettiklerinizi sorabilir ayrıyeten iletişim bilgisi alabilirsiniz.