Gazi Üniversitesi Endüstri Topluluğu

28 soruya 48 cevap verildi.

Cevaplar 48

Yükleniyor...

Dönem içerisinde birçok etkinlik ve birçok organizasyon düzenlemekteyiz . Topluluğumuzun en büyük 3 etkinliğinden bahsedecek olursam ; • Kariyer Günleri : 2 Gün boyunca sektörde ismini duyurmuş konuşmacıların geldiği bize kariyer yolculuklarını , bu yolculukta hangi zorluklarla karşılaştıklarını ve belki de en önemlisi bu sorunlarla nasıl başa geldiklerini anlatıyor . Etkinlik her günün sonunda sosyal oturumla sonlanıyor ve bu geçen 2 gün boyunca biz öğrenciler hem aydınlanmış hem de eğlenmiş oluyoruz. • Verimlilik Günleri : Etkinliğimiz duruma göre 2 ya da 3 gün boyunca sürüyor . Belli bir spesifik konu üzerinde o konudaki uzman insanlar gelip bizi o konuda engin bir şekilde bilgilendirerek ve tecrübelendirerek hayata daha inovatif bakmamızı sağlıyorlar. Aynı Kariyer Günlerinde olduğu gibi Verimlilik Günlerinde de sosyal oturumumuz bulunuyor ve hem bilgilenip hem de eğleniyoruz. • Okusun Da Büyüsün : Topluluğumuzun en vicdani etkinliği olarak saydığımız ve bizim için çok fazla anlam içeren etkinliğimizdir. 2 gün boyunca durumu olmayan bir köy okulunu analiz edip o okula sıfırdan bir kütüphane inşaa ediyoruz veya var olan kütüphaneyi yeniliyoruz . Parkesinden perdesine , masasından kitaplığına , kitabından boyasına kadar topluluk olarak yapıyoruz . Aynı zamanda okulda şenlik yapıyoruz . Bir kısmımız dışarda çocuklarla oyunlar oynarken bir kısmımız da içeride kütüphanenin son halini hazırlıyor . Ve 2. Günün sonunda kütüphanemizi büyük bir açılışla kullanıma hazır halde okulumuza teslim ediyoruz. NOT : Etkinliğimiz tüm okullardan tüm öğrencilere açıktır ve ücretsizdir.

698 görüntülenme

Öncelikle GaziENT bizi gelecek hayata hazırlayan ve bir nevi iş yaşantısının simülasyonunu bize sunma imkanı veren bir topluluk. Organizayon yapabilme , ekip yönetebilme , kriz yönetimi , girişkenlik , topluluk önünde konuşma becerisi , koordinasyon yeteneği gibi bireysel özellikleri bize kazandırırken aynı zamanda özgüven , samimiyet , dürüstlük ve en önemlisi mükemmel arkadaşlık ilişkisi kazanmamıza büyük oranda katkı sağlıyor.

440 görüntülenme

Topluluğun en büyük organizasyonlarından birisi olan Kariyer Günleri; katılımcılarını önemli şirketlerle ve kariyer basamaklarını büyük bir başarıyla çıkmış kişilerle buluşturup, onları gelecekteki iş hayatları hakkında bilgi sahibi yapmayı ve büyük firmaları yakından tanımalarını sağlayarak kariyerlerine katkıda bulunmayı hedefler.

337 görüntülenme

Gazi Endüstri Topluluğu okulumuzda sadece Endüstri Mühendisliği öğrencilerine açık olup şayet Endüstri Mühendisliği bölümünden yan dal veya çift ana dal yaparsan da topluluğumuza katılabilirsin.

211 görüntülenme

Kariyer Günleri'nden sorumlu idari kurul üyeliğinde görev yapmaktayım.Kariyer Günleri'ne yönelik eylemleri yürütmekle görevliyim. Kariyer Günleri'nin amacı iş dünyasından önemli şirketleri ağırlayarak öğrencilerin kariyer hayatlarına ışık tutmak ve bir çok firmayı yakından tanımalarını sağlamaktır. Konuşmacılarımız kariyer hayatlarında yaşadıkları zorluklardan, şirketlerinin işe alım süreçlerinden, öğrenciyken kariyer hayatında daha iyi noktalara gelebilmemiz için yapmamız gerekenlerden bahsederlerken katılımcılarımız da onları bire bir tanıma imkanı kazanırlar. Etkinliğimiz 2 gün boyunca gerçekleşir ve her günün sonunda bilim, spor, sanat alanlarından değerli kişileri ağırladığımız sosyal oturumlarla son bulur. Etkinliğimiz boyunca ise katılımcılarımız fuaye alanımızda yarışmalara katılabilir, ürün sponsorlarımızın getirmiş oldukları ürünlerden yararlanabilir, dil kursları, bilgisayar kursları, kpss kurslarına katılabilir, şirketlerin açmış oldukları stantlardan birebir bilgi alabilirler. Etkinliğimiz her üniversite ve bölümden öğrencilere açık ve ücretsizdir.

175 görüntülenme