Cevaplar 14

Yükleniyor...
1,639 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Medikal Departmanı’nda tıp fakültesi ve eczacılık mezunları, diş hekimleri çalışabilir. Uluslararası bir şirket olduğu için çok iyi İngilizce bilmek çok önemli çünkü yurtdışındaki makaleleri ve bu alandaki bilimsel gelişmeleri takip etmek gerekiyor ve işimizin büyük bir kısmı yurtdışıyla yürütülüyor. Dolayısıyla bu temel koşul diyebilirim. 

Başvuru sürecinde online bir envanter ve sınavdan sonra İK ve yönetici mülakatları yapılıyor. Bu işi yapmak isteyen herkesin bu sürece girmesi oldukça önemli çünkü ilk tanışma anından itibaren güzel ilişkiler kurulmaya ve ilk adımlar atılmaya başlıyor.

1,183 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İlaç şirketine girmeye karar verdiğimde başvurumu yapmıştım ve daha sonra görüşmeye çağrıldım. Görüşmelere gittikçe ve görüştüğüm insanların kıdemleri yükseldikçe işin ciddiye bindiğini ailecek anladık. İlk iş teklifi geldiğinde ailem çok şaşırdı ama bu mutlu anlamda bir şaşırma değildi. Bu yüzden ailemle aramızda çok ciddi bir sorun oldu ama bunu tolere etmeyi ve yönetebilmeyi hep birlikte başardık çünkü önemli olan, benim mutlu olmam ve kendime uygun işi yapmamdı. Bugün dünyayı görebildiğim, seyahat edebildiğim, çok çalışıp yorulduğum ama çok öğrenip kendimi geliştirdiğime inandığım bir iş yapıyorum. Bu beni mutlu ediyor ve ailem de bunu görünce mutlu oluyor. İlk başta çok tepki vermelerine rağmen zamanla bunu benimsediler ve sanırım her şey yoluna girdi.

764 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Çok yoğun çalıştığım için online bir program alarak yapıyorum çünkü okula gitme fırsatım olmuyor. Bilim dünyası değişiyor, teknoloji gelişiyor ve ilaçlar git gide daha kompleks olduğu için bunların ekonomik olarak değerleri de değişiyor. Bu değişen dünyada yeni ilaçların ekonomik yükünün nasıl analiz edileceği, ülkelerin geri ödeme koşulları gibi faktörler önümüzdeki 10 sene boyunca sağlık sektöründe belirleyici olacak. Dolayısıyla bu master’ın da bana bu belirleyici dönemde katkı sunacağını düşünüyorum. Ben onkoloji ilaçlarıyla çalışıyorum. Bu ilaçların hastaya kattıklarını ve ekonomik ölçümlerini yapabilmem için bana bir altyapı oluşturuyor. Dolayısıyla bugünkü işime ve geleceğe çok önemli katkısı olduğunu düşünüyorum.

2,117 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Tıp Fakültesi mezunu her işi yapar. Öncelikle doktorluğu ve hekimliği devam ettirmek en sık karşılaşılan seçenektir. Bunun dışında ilaç sektöründe gerçekten çok büyük ihtiyaç var. Doktorlara ilaç sektöründe bilimsel faaliyetlere yönlendirmeleri için büyük ihtiyaç duyuluyor ve bu alanda çalışan az sayıda kişi var. Bunun dışında danışmanlık ve farmakoekonomi şirketleri, ekonomistlik, Geri Ödeme Kurumu veya Sağlık Bakanlığı gibi devlet kurumları, sağlık yönetimi gibi seçenekler olabilir. Doktorların çok seçeneği var ama önemli olan kişinin karakterine uygun bir işi seçmesi, kendi yetenekleriyle işin ihtiyaçlarını birleştirmesi, başarılı ve mutlu olabilmesidir.

3,443 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bana çok iyi bir eğitim kattığını düşünüyorum. Bugün yaptığım işi yapabilmemi ve son bilimsel verileri öğrenmemi sağladı. Bunun yanında İzmir’de güzel bir sosyal hayat, yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kattı. O sırada yurtdışında stajlar yapma fırsatı buldum. Bu yüzden de global bir kariyerin ilk adımlarını atmamda yardımcı oldu diyebilirim.