Cevaplar 8

Yükleniyor...
2,949 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Makine Mühendisliği bölümünün kattığı temel şey; bir düşünce biçimi yaratmasıdır. Derslerinizde akademik konularda birçok şey görüyorsunuz ama Makine Mühendisliği; genel olarak olaylara bakış açınızda yeni bir düşünme biçimi yaratıyor. Bunun dışında bilindiği gibi standart, akademik ve olabildiğince teoriyle pratiği birleştirmeye çalışan bir eğitim sağlıyor. Genel olarak bana kattığı şey; akademik anlamdan çok yarattığı altyapı sayesinde olaylara karşı bakış açımı değiştirmesi ve diğer bölümlerle karşılaştırıldığında olaylara daha farklı açılardan bakabilmemi öğretmesidir. Bunun dışında Makine Mühendisliği çok geniş bir yelpazeye sahip olduğu için okuduktan sonra çalışamayacağınız bir iş yok. Ben Makine Mühendislerinin çok farklı sektörlerde ve işlerde çalıştığını sürekli görüyorum.

1,871 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İlk süreçlerden bahsetmiyorum ama Assessment Day’de herkesin biraz rahat olması, o günden keyif alması ve enerjiyi yüksek tutması gerekiyor. Çok stres yapmaya gerek yok çünkü bir sonraki aşamaya geçemeseler bile Assessment Day’e katılmak başlı başına iyi bir tecrübe diyebilirim. Ben akademik konulardan çok kendilerini sosyal anlamda geliştirmelerini, özellikle yabancı dil ve iletişim becerileri konusuna öncelik vermelerini tavsiye ederim. Akademik olarak kendilerini geliştirmeleri bir yere kadar yardımcı oluyor fakat sonrasında insanlarla olan iletişimleri, soft-skill’leri, Excel ve benzeri program bilgileri, sabırlı olmaları çok önemli.

720 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben Üretim Departmanı’nı daha samimi buluyorum. İnsanların birbiriyle olan iletişimi diğer departmanlardan daha keyifli ve uğraştığınız işler az rutinde ilerliyor. Dolayısıyla her gün çok farklı işlerde çalışabiliyorsunuz.

466 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben daha önce farklı firmalarda da staj yaptım ama burada insanlar arasında hiçbir şekilde resmi bir iletişim yok. En yaşlısından en gencine kadar insanlar birbirine ismiyle hitap ediyor. Ben burada “Hanım” veya “Bey” gibi hitaplar asla duymadım. Dolayısıyla çalışanlar arasındaki iletişim gerçekten çok iyi. Yöneticiler ve stajyerler arasında da hiçbir iletişim problemi yok çünkü herkes birbiriyle doğal bir şekilde konuştuğu için her şey sohbet tadında ilerliyor. Yöneticiler de stajyerlere iş konusunda çok fazla destek sağlıyor.

546 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Şirket, çalışanlarına sürekli yatırım yapıyor ve stajyerler de gerçek bir çalışan gibi hissedebiliyor. Biz bu süreç içerisinde daha çok Philip Morris yöneticilerinin aldığı iletişim ve sunum eğitimlerini aldık. Bir gün boyunca özel bir firmadan gelen eğitmenler hem etkili sunum yapabilme hem de iletişim becerileri konusunda eğitim verdiler. Benim için oldukça iyi bir eğitimdi ve bana çok fazla katkısı olduğunu düşünüyorum.