Cevaplar 4

Yükleniyor...

ODTÜ bir okuldan daha öte size bir kimlik, bir öz güven kazandırıyor. Hayata bakış açınızı çeşitlendirip sadece eğitimi ile değil sağladığı kampüs imkanlarıyla sizi büyütüyor. ODTÜ sadece bir okul değil, orası bir şehir; kendine ait normları (bknz. otostop çekmek güzeldir), yaşam biçimi, şivesi (bknz. hocam) ve daha bir sürü kendine has özellikleri olan bir şehir. Herkesin "istediğini" yapabileceği ve "yadırganmayacağı" nadir okullardan.

327 görüntülenme

Soğuk havadan hoşlanmıyorsanız eğer, kışın belki biraz zorlanabilirsiniz Ankara'da. Bir de toplu taşıma araçlarının akşam bir saatten sonra azalması ve sonra yok olması bir öğrencinin hayatını bazen zorlaştırabiliyor.

166 görüntülenme

Ankara ucuzdur, samimidir, öğrenci şehridir bir nevi. Aynı mekana üç kere üst üste giderseniz mekan sizi tanır, siz mekanı. Ordakiler tanıdık yüzler olur artık sizin için. Öyle yüzlerce yer arasından seçemezsiniz nereye gideceğinizi ama sevdiyseniz de ayrılamazsınız gittiğiniz yerlerden. IF'tir Ankara, Bestekar'dır, ODTÜ'dür, Kıtır'dır, Tuna'lıdır. Yukarı-Aşağı Ayrancıdır, 100.Yıl'dır, Naz Gıda'dır, Drunk'tır. Anılardır Ankara, sohbetten ve arkadaşlıktan ibarettir, deniz manzarasından değil belki de.

1,119 görüntülenme